GOROD.cn.ua

Сімейна лікарка закликала не їсти часник і вітаміни від застуди, а займатися спортом

 

В період спалаху грипу та ГРВІ населення почало активно займатися профілактикою сезонних вірусних захворювань. Кожен робить це у свій спосіб - хтось змітає з полиць аптек вітаміни, хтось вішає на шию зубчик часнику, а хтось ставить на робоче місце нарізану скибочками цибулю, яка потім виїдає очі усьому колективу.Наскільки ж ефективні і чи взагалі дієві всі ці народні методи? Про все докладно розповіла сімейна лікарка директорка КНП "ПМЦПМСД" Людмила Слободенюк:

- Це було б дуже добре, аби можна було просто нарізати цибулю і вбити всі віруси у приміщенні. Але це не вбиває віруси. Треба поберегти очі і слизові оболонки і свої і своїх колег.
- До мене одного разу приходила жіночка, яка соком цибулі закапала ніс і вона попекла все. Потім її лікував спеціаліст дуже тривалий час.

- Дивіться, скільки яблук вродило в цьому році. Такий продукт! В них багато, що є, що треба для організму.

Як вияснялось з їжею людина отримує всю необхідну кількість вітамінів для організму.


- Якщо з'явились симптоми - лікар вам може призначити вітаміни, але просто так їх не можна вживати. Людина може навіть мати
алергію на ці групи препаратів.

- Перш за все, треба тримати дистанцію, бо навіть людини з хорошим імунітетом може захворіти на вірусне захворювання при близькому контакті із хворою людиною більше 15-ти хвилин.
- Треба одягатися по погоді, не перемерзати, бо як тільки перемерзли ноги, в нас однозначно знижується імунітет - це може бути носоглотка чи ротоглотка, а оскільки повітря не стерильне ми можемо підхопити вірус.

Також лікарка сказала, що під час застуди не можна налягати на малинові і смородинові морси, бо вони подразнюючи слизову провокують кашель.

Для профілактики краще займатися спортом і фізкультурою, більше гуляти на свіжому повітрі і не запускати хронічні хвороби, радить терапевтка.

- Я всіх закликаю: займайтесь спортом в нормальних дозах, це може бути хода чи заняття 2 рази на тиждень. Людям, яким виповнилось 40 років треба так, аби цей процес приносив задоволення, а не виснаження, бо займатись спортом до виснаження - однозначно шкодить здоров'ю.Джерело: телеканал "ТІМ"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: лікарка, застуда