Психоневрологічний інтернат у Городні отримав дизельний генератор
Суббота, 10 Декабря 2022 14:42 | Просмотров: 1543
Відрізані від зовнішнього Світу, мешкають закритим регламентованим життям в одному й тому ж самому просторі, відгородженому фізичними і психологічними бар’єрами, втрачають свою особистість — такі характеристики щодо пацієнтів українських психоневрологічних інтернатів до війни зустрічалися буквально в кожному висновку фахівців, які займалися моніторингом цих соціально-медичних закладів. Вони вважали систему психоневрологічних інтернатів застарілою, негуманною і вимагали її реформування.

Повномасштабне вторгнення окупантів відсунуло цей процес на невизначений термін. А першочерговим завданням стало забезпечити безпорадним мешканцям інтернатів дах над головою, тепло, світло, достатнє харчування.
У Городні, де розміщений психоневрологічний інтернат Чернігівської обласної ради, не було проблем хіба що з приміщенням. Окупанти не зруйнували його — навіть не заходили на територію.
Перебої з теплом виникли через відсутність електропостачання. У котельні закладу встановлені сучасні твердопаливні котли, але без електроживлення вони не працюють. А його останнім часом не бувало по 10 і більше годин на добу. З цієї причин припинялась і подача питної води. Її доводилося привозити, а їжу — готувати на вулиці.
Це при тому, що в закладі зараз перебуває 180 жінок із психічними розладами. Вік — від 30 до 90 років. 40 із них прикуті до ліжок.
Майбутнє закладу було нерадісним з огляду на ситуацію. Та нещодавно вона змінилася.
— Отримали рятівне обладнання не лише для інтернату, а й для комунального закладу “Центр надання соціальних послуг” на загальну суму 720 тисяч гривень, — повідомили в міській раді.
— Для мешканцю громади, які потребують стороннього догляду і якими опікується ЦНАП, це - 26 газових балонів (ємність кожного — 8 літрів. — Авт.) із пальниками і теплі ковдри.
А інтернат отримав дизельний генератор турецького виробництва потужністю 25 кВт, сучасну польову кухню і дві насосні станції. Таким чином були розв'язані проблеми з освітленням, опаленням, забезпеченням водою та гарячим харчуванням.
За словами голови громади Андрія Богдана, усе це стало можливим завдяки реалізації проекту “Підтримка осіб похилого віку та з інвалідністю, які потребують стороннього догляду і проживають на теренах Городнянської громади, у підготовці до зимового періоду”. Проект став одним із переможців грантової гуманітарної програми “Гуманітарна солідарність”, яка здійснюється міжнародним фондом
“Відродження” за фінансової підтримки “CARE Deutschland e.V.“ Він був створений і реалізований за максимально короткий (двомісячний) термін.
- Завдяки допомозі спеціалісті Сіверського інституту регіональних досліджень, — сказав очільник громади, розповідаючи, як це вдалося.
Джерело: газета “Гарт” від 08.12.2022, Марія ІСАЧЕНКО, м. Городня. Фото із сайта Городнянської міської ради
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.