GOROD.cn.ua

У Чернігові перейменували 15 вулиць та п'ять провулків. Відтепер у місті з'явився проспект Левка Лук'яненка і зникли вулиці Московська та Білоруська

 

У День української державності, під час позачергового засідання сесії Чернігівської міської ради, депутати підтримали рішення про перейменування 15 вулиць та п'яти провулків. Наприклад, у нас тепер з'явився проспект Левка Лук'яненка і пішла в небуття вулиця Рокоссовського, Білоруська носитиме назву Стародубського полку, а Московська — Героїв Маріуполя. Такий чином Чернігів позбавляється топонімів, які символізують російську імперію.На фото нинішній Проспект Левка Лук'яненка, який у радянський період назвали вул. Рокоссовського


Починаючи з квітня робоча група до якої увійшли історики, співробітники Управління культури та туризму ЧМР, військові та громадськість, визначилася зі 148 найменуваннями, що вимагають заміни і поетапно їх опрацьовує.

На липневе засідання сесії був підготовлений перший пакет назв для зміни, який депутати розглянули і прийняли відповідні рішення. Погодили ті вулиці, стосовно яких не виникло дискусій, а от три виключили з проєкту рішення. Це пропозиція перейменувати 1-го Травня на 1-ої танкової бригади, 77 Гвардійської дивізії на Артилеристів, Декабристів на Чорторийський Яр. Стосовно перейменування цих вулиць, то їх ще опрацьовуватимуть у робочій групі та з громадськістю.

Чернігівський міський голова звернувся до чернігівців та депутатів, аби вони долучалися до подальшого обговорення і кожен бажаючий міг висловити думку та почути опонентів в процесі, а не після того, як будуть затверджені кінцеві рішення. Крім того, Владислав Атрошенко просить робочу групу зважено працювати над новими назвами, враховуючи понад тисячолітню історію древнього Чернігова і те, що з новими найменуванням нам жити десятки років.

Публікуємо повний перелік адрес, які змінили свої назви:

1. вул. Білоруська на вул. Стародубського полку

2. провулок Білоруський на провулок Стародубського полку

3. вул. Ватутіна вул. на Український хутір

4. вул. Гагаріна на вул. Тероборони

5. вул. Гомельська  на вул. Січових стрільців

6. провулок Гомельський  на провулок Січових стрільців

7. 1-й провулок Гомельський  на 1-й провулок Січових стрільців


8. 2-й провулок Гомельський на  2-й провулок Січових стрільців

9. вул. Кирпоноса на вул. Княжа

10. вул. Кутузова на вул. Івана Сірка
 
11. вул. Малясова на вул. Пантелеймонівська

12. вул. Московська на вул. Героїв Маріуполя

13. вул. Пугачова на вул. Швейцарівка

14. вул. Пушкіна на  вул. Василя Тарновського

15. вул. Родимцева на вул. Воздвиженська

16. вул. Рокоссовського на Проспект Левка Лук'яненка

17. вул. Серьожнікова на вул. Борисоглібська

18. вул. Суворова на вул. Троїцька

19. провулок 1-го Травня на провулок Олега Міхнюка

20. вул. Чернишевського на вул. Василя Стус

Також під час розгляду цього питання і погоджено приєднання та перейменування вулиці Седнівської до вже проспекту Левка Лук’яненка зі зміною нумерації житлових будинків.

— Це фрагмент вулиці колишньої Рокоссовського — Седнівська. Це взагалі нонсенс, коли частина проспекту по одній стороні одна назва, а по іншій — інша. Це просто, вибачте, шизофренія і ми вирішили, що логічно буде все зробити проспектом Левка Лук'яненка, від вулиці Шевченка до вулиці 1-го Травня, — пояснив необхідність такої зміни Владислав Атрошенко.

Джерело: Пресслужба Чернігівської міської ради

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: вулиці, перейменування