GOROD.cn.ua

Чернігівський забудовник попросив власників квартир у Масанах доплатити 18 мільйонів через війну

 

Від 160 до 240 тисяч гривень. Таку суму змушує додатково заплатити забудовник – компанія "Основа-Буд-7" власників квартир у новобудові на Масанах у Чернігові. Люди кажуть: за житло вони розрахувалися повністю два роки тому і весь цей час чекали на здачу будинку в експлуатацію. Водночас представники "Основи-Буд-7" стверджують: компанія напряму постраждала від війни з Росією й без цих доплат за квартири не зможе продовжувати будівництво.

У житловому комплексі в мікрорайоні Масани в Чернігові 7 секцій, три з них збудовані і тут живуть люди. Четверту ввели в експлуатацію цього року, поки в ній ніхто не живе. Власники квартир тут у 2019-20 роках повністю оплатили вартість житла. Тепер їх змушують доплатити компанії-забудовнику ще.Власники квартир розповідають: вони двічі зустрічалися із представниками забудовника. Чому мають платити, коли вже внесли всю необхідну суму за договором, їм пояснили так:

"За наш рахунок просто необхідно добудувати інші об’єкти, які безпосередньо виросли у вартості і по будівельних матеріалах, і так далі. І та категорія людей, яка постраждала, безпосередньо за наші кошти мають відбутися ремонтні роботи. Тобто сама "Основа-буд-7" кошти в цьому напрямку не вкладає", – сказав Валерій Савченко.

"Безпосередньо орієнтовна дата в попередньому договорі здачі мала відбутися в четвертому кварталі 2020 року. Всі інвестори секції 10/4, які по суті два роки вже чекають здачі будинку, і він був добудований до війни, я наголошую на цьому, всі інвестори мають сплатити від 160 до 240 тисяч гривень, тобто з двох під’їздів сумарна вартість виходить близько 18 мільйонів гривень", – розповідає власник квартири в секції 10/4 Валерій Савченко.

Суспільне звернулося до компанії "Основа-буд-7" за коментарем, нам відповіли, що роз’яснення ситуації розміщене на сайті. У ньому, зокрема, йдеться про те, що "Основа-Буд-7" – єдиний забудовник у місті, майно та будівельні майданчики якого напряму постраждали від війни з Росією.Також у поясненні компанії вказано, що власникам квартир пропонували повернути вже сплачені гроші.

За інформацією забудовника, на сьогодні суми доплат вирахувані виключно по будинку 10/4, доплати на інших об’єктах озвучать після відновленням робіт на будівельних майданчиках. Наступною здаватиметься секція 10/5.

Так само муситимуть доплатити гроші і власники квартир в шостій та сьомій секціях.


Водночас компанія "Основа-буд-7" просить власників квартир з розумінням поставитися до ситуації, що склалася.Джерело: «Суспільне Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Масани, Основа, забудовник