GOROD.cn.ua

У Кобижчі на дитячому блокпосту малеча збирає кошти для ЗСУ

 

Більш ніж два місяці в Кобижчі Бобровицької громади на центральній вулиці села діє блокпост, на якому чергують діти. Вони не лише пильнують підозрілих, а й збирають гроші на допомогу бійцям ЗСУ.— Якось я побачив, як місцеві діти будують собі халабуду, і запропонував їм зробити щось цікавіше, наприклад блокпост. Ця ідея їм дуже сподобалася, і вони взялися його облаштовувати, рити окопи. У цей момент дорогою проїжджав один дідусь і поцікавився: «Охороняєте? Ну молодці!» І дав дітям 40 гривень. Можна сказати, що з цього все й почалося, — розказує 26-річний мешканець Кобижчі Ігор Ярмоленко. — Діти вирішили витратити гроші не на солодощі, а на допомогу ЗСУ. І започаткували збір. Я ж допоміг їм із блокпостом: збив дерев яний каркас, обтягнув його клейонкою, ще й накрив маскувальною сіткою. Поряд ми встановили прапор України, кілька шин, піноблоків і табличку з написом «Блокпост». А щоб усе виглядало натуральніше, я вирізав дітям автомати з дерева.

Новий блокпост односельці сприйняли із захопленням. Тепер намагаються спеціально проїхати повз нього, щоб дати дітям грошей, пригостити цукерками. Також на блокпосту зупиняються наші військові, поліцейські. Вони теж пригощають маленьких вартових солодощами.

На чергування діти заступають щодня. Принаймні на одну-дві години.


- Серед тих, хто постійно на посту, — 12-річна Софія, 10-річна Дарія і 8-річний Єгор Фельдмани, а також 12-річний Ілля Петрушка (він із Києва, але зараз гостює в бабусі) й 11-річна Поліна Задоян (вона з Бобрика на Київщині і теж приїхала сюди до родичів). Час від часу на допомогу цій п'ятірці приходять ще кілька дітлахів, — продовжує Ігор. — Тих, хто зупиняється, малі завжди вітають словами «Слава Україні!» і чекають у відповідь •Героям слава!». Іноді просять проїжджих вимовити слово «паляниця», яке, як відомо, росіянам важко дається. Також віднедавна юні захисники видають фірмові перепустки з написом «Кобижчанський контроль».

Усі зібрані кошти діти передають Ігорю, а він через Інтернет надсилає їх за призначенням.

— Першого разу діти назбирали близько пів тисячі. Потім - 600 гривень, 800, тисячу. Усі ці гроші ми спрямували на збір для купівлі тепловізора та інших необхідних речей для військових. Коли шоумен Сергій Притула оголосив збір коштів на «народні байрактари», то діти теж долучилися. Зібрали 1 500 гривень. А недавно ми купили й передали тактичні рукавиці для нашого односельця, який зараз на фронті.

Попри загальну підтримку дитячої ініціативи, є й заздрісники. Два тижні тому вони поламали блокпост.
— Одну шину і піноблок кудись затяти, клейонку порвали, а маскувальну сітку вкрали. Та діти не падають духом, — запевняє Ігор. — Навпаки — ще активніше взялися за справу.

Джерело: газета «Гарт» від 14.07.2022, Олексій ПРИЩЕПА, с. Кобижча Ніжинського району. Фото Ігоря Ярмоленка

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Кобижча, діти, блокпост, благодійність