GOROD.cn.ua

Як чернігівці виживали та боролися в оточенні російських військ (відео)

 

Точну кількість загиблих внаслідок блокади і щоденних обстрілів Чернігова, можливо, не вдасться встановити ніколи. А підрахувати тут легше вцілілі, аніж зруйновані будинки.

Унаслідок російської агресії в Чернігові загинули близько 700 людей. Росіяни намагалися взяти місто штурмом з 24 лютого. Та оборона Чернігова Збройними силами України виявилася сильнішою. Російські війська почали окупацію прилеглих селищ, а саме місто оточили, щодня обстрілюючи його та здійснюючи авіанальоти.

Мер Чернігова Владислав Атрошенко визнає, що точну кількість жертв, можливо, не вдасться встановити ніколи. За його словами, є велика кількість зниклих безвісти — ймовірно, ці люди живцем згоріли у місцях застосування тяжких авіабомб.

У міськраді Чернігова повідомили, що зараз околиці міста розбомблені вщент — зокрема, Бобровиця на північно-східному напрямку та Киїнка на південно-західному. У передмісті знищено 60−70% будинків, стверджує Владислав Атрошенко. Проте за Бобровицею, у Новоселівці, здається, ситуація ще гірша.


Новоселівка зустрічає воронками від снарядів. Їх тут незліченна кількість, а глибина подекуди перевищує зріст людини удвічі. Біля одного з таких «кратерів», жінка розбирає уламки в пошуках сковорідок та каструль. Знаходячи, обережно складає їх у сумку.

У чернігівців немає єдиної відповіді на питання про те, скільки днів тривали масовані обстріли. Найчастіше кажуть — з 24 лютого. Понад місяць. За словами міського голови, у Чернігові залишилося менше половини мешканців — 120−130 тисяч містян проти 285 тисяч до війни. Порахувати цілі будинки тут легше, аніж зруйновані або пошкоджені. Але зараз чернігівці повертаються додому, попри те, що траса Київ — Чернігів ще не розмінована до кінця. 12 квітня на ній підірвалася автівка, водій якої загинув.Джерело: НВ

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: оточення, жителі, Чернігів, облога