GOROD.cn.ua

Піротехніки у Чернігові та області займаються пошуком та знешкодженням боєприпасів (відео)

 

Організація Об’єднаних Націй оголосила 4 квітня міжнародним днем просвіти з питань мінної небезпеки і допомоги в діяльності пов’язаною з розмінуванням.

У Чернігові проблема вибухонебезпечних предметів стоїть особливо гостро. Після обстрілів міста російськими військами, протягом більше місяця на вулицях та у подвір’ях залишились численні уламки та боєприпаси, які не вибухнули. Пошуком та знешкодженням цих металевих залишків війни займаються піротехніки. Цього разу, наприклад, вийняли розгінний блок, тобто двигун та інші рештки ракети "Ураган".Артем Кузуб начальник відділення підводного розмінування:
- Артилерійські снаряди, танкові снаряди, мінометні міни, касети, ракети, авіабомби. В даному випадку вилучення відбувалось за допомогою телескопічного маніпулятора.
- Це є не снаряд, а його безпечні залишки. Тобто там нема вибухової речовини і при його вилученні нічого не відбудеться. Його довжина близько 5 метрів і не завжди є можливість їх відкопувати. Вони прилітали на територію міста в асфальт. Тобто в такому покритті ми не зможемо його відкопати.

Подібні рештки від боєприпасів каже Артем Кузуб знаходять щодня. Переважно, завдяки чернігівцям, які повідомляють про небезпечні знахідки. Наразі вже вилучили більше 200 штук. Вибухонебезпечні предмети вантажать на спеціальну машину і вивозять.


Артем Кузуб начальник відділення підводного розмінування:
- Їх знаходять скрізь, по всьому місту, в житлових будинках, на території подвір’їв, промзон і т.д.. Є випадки, коли прямо в житловий будинок вони проходили прямо через дах.

Чернігівські піротехніки працюють не самі. Їм на допомогу прибули колеги з Лисичанська Луганської області. Кажуть перебуватимуть тут стільки, скільки буде потрібно. Не довелося навіть знайомитися, адже в минулому вже навіть працювали разом, коли наша делегація приїздила до міста Сватове на Луганщині.

Піротехніки наголошують: боєприпаси та їхні рештки чіпати чернігівцям не варто, багато з них і досі є небезпечними. Краще подзвонити за номером "101" і повідомити спеціалістам. Роботи у них зараз багато, адже після відступу російських військ від Чернігова з’явилась можливість поїхати у ті райони, куди раніше доступу не було. Вихідні піротехнікам зараз не світять, але вони обіцяють: працюватимуть доти, доки місто не стане безпечним.Джерело: телеканал "Новий Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Кузуб, піротехніки, розмінування, снаряди