GOROD.cn.ua

У Чернігові вшанували пам’ять загиблих в Афганістані земляків

 

15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 33-річниця виведення військ з Афганістану. Через пекло війни пройшли десятки тисяч українських солдатів. Серед них – і чернігівці Олександр Волошко та Володимир Стрілецький. Для них – це особлива дата.

Щороку вони зустрічаються у цей день та згадують страшні роки війни.

Офіційно війну в Афганістані ніхто не оголошував. Втім, через її горнило свого часу пройшли близько 2 тисяч мешканців Чернігова. Зараз в Україні – понад 150 тисяч ветеранів афганської війни, з них близько 8 тисяч мають поранення, понад 6 тисяч людей з інвалідністю. Багато ветеранів тієї війни захищали і захищають сьогодні кордони на Сході України.

У Чернігові працює міська організація Української спілки ветеранів Афганістану. Її діяльність підтримує місто.

Зранку, 15 лютого, керівники області та міста разом із представниками ветеранських організацій, учасниками бойових дій, військовослужбовцями та громадськістю хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих земляків.

Учасники заходу також поклали квіти до пам’ятного знаку чернігівцям – воїнам-інтернаціоналістам на площі Дружби народів.

Нагадаємо, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав відзначається згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2004 року. Пам’ятна дата встановлена на підтримку ініціативи громадських організацій та з метою вшанування громадян України, які виконували військовий обов’язок на території інших держав.Джерело: телеканал "Новий Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Афганістан, вшанування