GOROD.cn.ua

Лідер «Нацкорпусу» Тарнавський набив пику побратиму з АТО через коментарі у Фейсбуку

Нещодавно наш сайт писав про те, що чернігівська поліція склала протокол на лідера чернігівського осередку партії "Національний корпус" 28-річного Олександра Тарнавського, через те, що молодик обмалював у місті паркани образами на адресу Президента Володимира Зеленського. Як виявилось, це не єдиний хуліганський випадок, через який Тарнавський потрапив у поле зору місцевих правоохоронців.

Так, 7 вересня суддя Деснянського районного суду Богдан Крапивний виніс вирок по справі 750/5915/21, згідно зі змістом якого, Олександра Тарнавського уродженця села Гірськ Щорського району обвинувачували у тому, що він побив свого знайомого та побратима по АТО Дмитра Хрола, через коментарі у Фейсбуку, які стосувалися сараїв районі Забарівка, що межує з Масанами.На фото Олександр Тарнавський

Правопорушення було кваліфіковано за ч. 2 ст. 125 КК України (Умисне легке тілесне ушкодження, що спричинило короткочасний розлад здоров'я або незначну втрату працездатності). Санкція статті штраф від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від ста п'ятдесяти до двохсот сорока годин або виправні роботи на строк до одного року, або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до двох років.

Інцидент мав місце 2 квітня 2021 року близько 16.00 біля будинку №2 по вул. Гетьмана Полуботка (за цією адресою розташований Апеляційний суд). Хлопці зустрілися, аби вияснити відносини, через те, що Хрол під постом Тарнавського про незаконно встановлені гаражі та сараї в районі «Масани» м. Чернігова, начебто написав коментар, в якому на думку Тарнавського звинуватив його у співпраці з мером міста Атрошенком. Даний коментар Олександр сприйняв, як образу себе, як громадського активіста, незалежного від органів місцевого самоврядування.
Тарнавський повідомив суду, що коли прийшов на зустріч з Хролом, той почав звинувачувати його у відстоюванні приватних інтересів, «кришуванні» маршруток, говорив, що вони (представники "Нацкорпусу") - «продажні шкури», супроводжуючи свої слова жестикуляцією та використовуючи нецензурну лайку. Розмовляли вони приблизно протягом чотирьох хвилин.На фото Дмитро Хрол

На думку обвинуваченого, в якийсь момент Дмитро Хрол зробив жест рукою, який він сприйняв як замах для удару, а оскільки він є спортсменом, то відреагував на цей жест рефлекторно і наніс Дмитру два удари кулаками в обличчя. Від ударів побратим по АТО Тарнавського упав на плитку. Після цього Тарнавський зібрав речі, які випали у потерпілого, коли той падав, і передав йому. Потім він чекав разом з працівниками Національної Гвардії на приїзд швидкої допомоги до потерпілого, після чого пішов до управління поліції, де надав пояснення з приводу описаних подій.
Тарнавський сказав, що конфлікт і нанесення ударів спровокував сам потерпілий, щоб зашкодити його добрій репутації як громадського активіста. Також він не захотів визнавати цивільний позов у повному обсязі (Хрол просив компенсацію моральної шкоди на суму 20 000 гривень та матеріальної на суму 5 000 гривень). Тарнавський на це сказав, що буде платити лише за лікування, і вважає, що моральну шкоду внаслідок зазначених подій заподіяно не потерпілому, а йому самому.

Згідно з матеріалами справи під час бійки Тарнавський наніс Хролу один удар кулаком лівої руки в голову, в область обличчя, та один удар кулаком правої руки в голову, в область обличчя, в результаті чого останній втратив рівновагу та впав. Відповідно до висновку експерта потерпілому, було заподіяно тілесні ушкодження у вигляді закритої черепно-мозкової травми з забоєм головного мозку легкого ступеня, забоєм м`яких тканин обличчя з параорбітальною гематомою справа, наскрізною забійно-рваною раною верхньої губи справа.

За версією потерпілого Дмитра Хрола, коли він побачив пост Тарнавського про гаражі на Масанах, то написав коментар: «Дали вказівку?». Таким чином він не намагався образити Тарнавського, знаючи, що той був членом «Національного корпусу», а це була дискусія. Коли зустрілись на Полуботка спочатку привітались і розмовляли спокійно, а потім Тарнавський сказав, що він «лізе, куди не потрібно» і почав висловлювати обурення на коментар Хрола. Також мова йшла про побиття маршрутчиків Тарнавським, про яке Дмитро Хрол читав в Інтернеті, і він сказав Олександру, що цього не слід було робити. Хрол сказав суду, що не побачив, аби Тарнавський образився на його слова, але в якийсь момент наніс йому два удари кулаками обох рух по голові, від яких він впав на плитку. Після цього Тарнавський допоміг йому підвестися, конфлікт припинився.

Судячи з усього на "102" зателефонувала випадкова перехожа, якій потім поліція пред’являла фото Тарнавського для впізнання.


Дослідили в суді і відеозапис з камер відеоспостереження Чернігівського апеляційного суду. На ньому видно, що у ході розмови обидва хлопці жестикулювали, а потім один з них вдарив іншого. Суд проаналізувавши жестикуляцію Хрола вирішив, що не було схоже на те, щоб Дмитро хотів замахнутися на Сашка, аби вдарити.Також передивились у суді скріншоти з переписки Хрола та Тарнавського у Фейсбуку. З цього посту видно, що Тарнавський розмістив фото занедбаних чи то сараїв чи то гаражів, аби привернути увагу громадськості до їх стану і повідомляв, що хотів би тут бачити спортмайданчик. У коментарях колишні депутати та інші мешканці повідомляли Олександру, що він помиляється і ці 30 соток, на яких розташовані сараї не належать до придомової території будинку №80 по вул. Незалежності, це територія Забарівки, а не Масанів, і земля ця в оренді у приватних осіб, за яку власники платять місту. В дискусію вступив також і Дмитро Хрол, у своїх дописах дивувався, чого Тарнавський втручається у цю справу, якщо для таких випадків є відповідні особи, як от КП "Мунварта", місцеві депутати та інші, а також висловлював свої побоювання, що через дії Тарнавського - наприклад знесення так званих "фавел" можуть постраждати люди та їх права: «Роби так наче там твій дідусь картоплю колись складав, чи майстрував. Поясни йому, як тепер йому бути. В законі все прописали, але в в 90-х роках всі Масани були суцільна багнюка так і ці гаражі. Потрібно добре розібратися, можливо вони зовсім не потрібні, взагалі. А для цього є земресурси, варта, міськрада і т.д.»


Суд призначив Тарнавському наступне покарання:

Сплатити 1 804,79 грн. за лікування Хрола;
Сплатити 10 000 грн. у рахунок відшкодування заподіяної потерпілому моральної шкоди;
Сплатити 1 700 гривень штрафу.
Усього 11 700 гривень.

На вирок може бути подана апеляційна скарга до Чернігівського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення.

Сьогодні у Новозаводському райсуді будуть розглядати справу Сашка № 751/6574/21 по хуліганству, через обмальовані паркани. Таким чином, скоріш, за все у нього буде вже дві судимості цієї осені. Як то кажуть далі буде...Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Тарнавський, Хрол, побиття, Крапивний, Масани, Забарівка, гаражі, сараї