GOROD.cn.ua

94 ліфти у Чернігові можуть зупинити за рішенням суду

94 ліфти у Чернігові можуть зупинити за рішенням суду. Про це йдеться в ухвалі Шостого апеляційного адміністративного суду. Вийшов їх термін експлуатації, а технічно-експертне обстеження на продовження строку їх використання не провели. Порушення влітку минулого року виявило управління Держпраці в області під час перевірки комунального підприємства «Новозаводське». І звернулося до суду з вимогою зобов'язати підприємство зупинити роботу ліфтів.

Термін експлуатації ліфтів 25 років. Потім його мають обстежити, перевірити всі механізми. За результатами зробити ремонт ліфту або дозволити його використовувати далі. На запит Суспільного до управління Держпраці в області про причини позову до суду заступниця начальника Ірина Хоменко відповіла: «При тому, що передбачений заводом термін експлуатації (ліфтів, – ред.) вичерпався, утворилася та існує реальна загроза життю та здоров’ю людей, які використовують відповідне обладнання».

Громадський активіст Олександр Гашпар
розповів, що Шостий апеляційний адміністративний суд частково задовольнив позов управління Держпраці. Зобов’язав КП "Новозаводське" зупинити ліфти, які не пройшли обстеження: «Їх близько 100 по території Новозаводського району у багатоквартирних житлових будинках. Оскільки саме КП «Новозаводське» є управителем цих багатоквартирних будинків, то воно зобов'язувалося, згідно з договором про управління, брати на себе обов’язки щодо технічного обслуговування, здійснювати експертне обстеження у межах виділених коштів. І, відповідно, саме з КП «Новозаводське» укладено договір, як управителя з ТОВ «Центрліфт» і, відповідно, КП «Новозаводське» має зупиняти роботу цих ліфтів, як захід реагування на припис спеціального уповноваженого органу».Як розповіла Суспільному юрисконсульт комунального підприємства «Новозаводське» Тамара Мурач, вони вже подали касацію на це рішення. З її слів, експертне обстеження не входить до договору і не покривається тарифом. Його мають проводити співвласники будинку, тобто самі мешканці.

На загальних зборах мешканці будинку можуть за гроші замовити технічно-експертне обстеження у КП «Новозаводське», або ж знайти інше підприємство, яке проведе експертизу, сказала Тетяна Мурач. За рішенням суду мають зупинити чотири ліфти у дев’ятиповерхівці на вулиці Любецькій, 7 у Чернігові. Попередження про те, що вийшов термін експлуатації ліфтів, розвішували на під'їздах будинку і розміщували на сайті, сказала Тамара Мурач.

Як розповів Суспільному голова ради ОСББ Максим Конашевич, якість обслуговування і технічний стан ліфтів мають контролювати власники приміщень у будинку.

На фото - ліфт, який мають зупинити за рішенням суду

Заступниця начальника управління Держпраці в області Ірина Хоменко на запит Суспільного повідомила, що КП «Новозаводське», як управитель, зобов'язане утримувати ліфти і щорічно звітувати перед споживачами про витрати.

«Від рішення управителя погодити такі витрати, залежить усунення порушень», – йдеться у відповіді.


Джерело: "Суспільне Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ліфти, Мурач, Держпраця, «Новозаводське», «Центрліфт»