GOROD.cn.ua

Гуслі - для Оксани Ромигайло

Під фінальні акорди першого місяця літа в Новгород-Сіверській бібліотеці відбулась зустріч з талановитою землячкою Оксаною Ромигайло. Захід, дарований творчими працівниками міської книгозбірні, відкрив першу сторінку ексклюзивного соціального проекту в територіальній громаді «Люди, долі, таланти»!Оксана Ромигайло, симпатична діг вчина з села Студинки, яке лежить серед лісів, луків та ланів Новгород-Сіверщини на кордоні з Коропщиною. Юнка від народження не бачить того, що в кольорових фарбах зазвичай постає в очах людей. Але навколишній світ все ж таки не зміг сховатися від Оксанки. Його багатство худорлява україночка сприймає на дотик або прислухаючись до широкої гами звуків, яку створює природа в шелесті листя дерев, у мелодіях вітрів, у концертах щебетливих птахів... Так, дівчинка навчилась «особливій» науці, яку дарує Всевишній.

її найрідніші люди - справжня і надійна підтримка вже 15 років - мама Світлана та бабуся Марія Вострухіна.

Полісяночка з Новгород-Сіверщини досягла небувалої гармонії в єднанні свого внутрішнього світу з розмаїттям зовнішніх явищ, подій, предметів тощо. І про те, що навколо, вона дізнається з віршів, які прекрасно декламує, закріплює в танцювальних ритмах, які відточує, прагнучи до гурту кращих, у майстерності виконання музичних творів на гуслях. Так, саме цей музичний інструмент (староукраїнський інструмент доби Руси) вже кілька років веде дівча по життю разом із навчальними предметами, які студіює в місті Чернігові в одній зі шкіл мистецтв.

І коли цьогорічного 25 червня тихенько та з острахом, неначе боячись порушити вікову тишу і спокій, Оксана Ромигайло переступила поріг затишної «читалки» старовинного особняка пана Медведева, де живе книжковий світ міської бібліотеки Новгорода-Сіверського, їй потужно аплодувала шановна публіка. Під час тієї зустрічі Оксана не декламувала віршів, не танцювала і не грала на улюбленому музичному інструменті. Юна талановита україночка в супроводі матері пані Світлани та бабусі Марії під оплески присутніх увійшла до книгозбірні, щоб послухати теплі слова на свою адресу від дорослої половини світу.


Завдяки розуму, ініціативі й невтомному пошуку цікавих та неймовірно успішних постатей Новгород-Сіверщини співробітників названої бібліотеки - представники гуманітарної частини громади, владні посадовці за участю депутатів та представницького зібрання області вітали обдаровану дівчину. Тож проект обіцяв стати знаковим для сільської дитини, котра, окрім іншого, виявила ще й прагнення втілити в життя шляхетну мрію.

На правах колег музичне вітання землячці дарували скрипалі Новгород-Сівер-ської музичної школи на чолі з Надією Во-робйовою. Вся присутня публіка бажала тільки щастя Оксаночці, перемог у двобої з життєвими труднощами, успішних кроків до сходження на найвищі сходини різноманітних творчих конкурсів. А ще - впевненості, що на дорозі до омріяного завжди поруч руку надії подаватимуть добрі та щедрі люди, серед яких, дасть Бог, не будуть осторонь і земляки. Тоді народний депутат Сергій Гривко та депутат обласної ради Сергій Сергієнко підтримали Оксану фінансово.

Друга сторінка проекту. І ось минули майже два місяці, як згадана подія засвідчила бажання та вміння певного гурту жителів Новгород-Сіверської громади не ховати «голову в пісок», не відсторо-нюватися від матеріальної та духовної підтримки ближнього. Тим більше, коли йдеться про непересічну життєву ситуацію та потребу сприяння розвитку таланту однієї з сотень тисяч юних українців з особливими потребами. Тому, в тім же ошатному будиночку, де панують дух та енергетика творчих бібліотекарів Новгорода-Сіверського, вдруге згуртувалися гості, що завітали на зустріч з Оксаною Ромигайло та її рідними. Тепер, уже друга сторінка дійства, яке співпало з праз-ником Преображення Господнього, була народжена ініціативою депутата Сергія Гривка та очільницею Новгород-Сіверської громади Людмилою Ткаченко.

Перший гість приїхав виконати шляхетну місію - подарувати Оксані Ромигайло, майбутній майстрині музичного мистецтва, омріяний інструмент - гуслі! Заохотити юнку вирішила і міська рада, про що повідомила Людмила Ткаченко, передавши дівчині від імені депутатського зібрання територіальної громади щедрий дарунок - 25-тисячний сертифікат в українській валюті!

За словами бібліотекарів, які ініціювали соціальний проект, події, що відбулись наприкінці червня та в день Спаса, стали стартовими в реалізації проекту, в якому першою учасницею стала пересічна родина зі Студинки.

Борис Домоцький, «Деснянка» №35 (874) від 2 вересня 2021

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Ромигайло, Новгород-Сіверський, бібліотека