GOROD.cn.ua

«Чернігів на склі». Наступні зображення хочуть профінансувати грантовими коштами

«Чернігів на склі».

Вже кілька тижнів містяни та гості можуть бачити біля Катерининської церкви зображення Покровської на склі.Олександр Бондар, головний спеціаліст Управління культури і туризму ЧМР: «Її збудували біля Катеринки. Вона була вмурованою, а дзвіниця у неї була дерев’яною. Після війни, коли ця частина згоріла, церкву розібрали, а Катерининській церкві повернули первісний вигляд – той, який вона мала в XVIII столітті. По оригінальним кресленням, взятих в архіві, на склі зроблений, силует. І коли людина підходить, зводить на лініях одну сторону Катерининської церкви з силуетом, вона може побачити в яких масштабах, в якому розмірі, як приблизно виглядала Покровська церква».

Ідея побачити об’єкти, які до нашого часу не збереглися. Наш досвід вже хочуть запозичити собі і інші міста.

Олександр Бондар, головний спеціаліст Управління культури і туризму ЧМР: «Наш проєкт в Україні реалізований вперше. Але після нас одразу було реалізовано зображення Середнянського замку на Закарпатті. Дзвонили з бажанням перейняти досвід з Хотинської фортеці, з Прилук. У Прилуках знищена дзвіниця в радянський час, вони хочуть її відтворити. Тобто людям сподобалося, і не тільки туристам, і не тільки спеціалістам, а й місцевим владам, заповідникам».


Подібні проєкти є у Європейських країнах – Франкції, Іспанії. Це зображення Покровської церкви в Чернігові реалізували за меценатські кошти.

Олександр Бондар, головний спеціаліст Управління культури і туризму ЧМР: «Задумали податись на певну грантову тему. Є гранти, які в принципі подібні проєкти фінансують. Це насправді невеликі гроші. І дасть Бог, ми встановимо ще мінімум 7 або 9 таких скельць».

Аби всім було зрозуміло, що саме вони бачать, зображення доповнять поясненням.

Олександр Бондар, головний спеціаліст Управління культури і туризму ЧМР: «Маю надію, що в найближчі дні тут ще з’явиться табличка-підпис з QR-кодом, де можна буде почитати про Покровську церкву. І буде позначено місце, звідки дивитися. На жаль, сучасні карантинні обмеження та епідемія наклали свій відбиток, тому не завжди виходить так, як хочеться, бо люди хворіють, які мали цим би займатися. Чекаємо, коли ця людина видужає».

Цей малюнок на склі лише початок. Мають в запасі ще кілька, всіх подробиць не розкривають. Відомо, що це будуть дзвіниці бані П’ятницької церкви ХІХ століття, фортеця верхнього замку, Миколаївська церква та інші.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: «Чернігів на склі», зображення на склі, історія, Покровська церква, Олександр Бондар, «Дитинець»