GOROD.cn.ua

Неймовірна Чернігівщина: Крейдяний кар'єр


У партнерстві з "Чернігівщина туристична" ми розповідаємо вам про дивовижні місця Чернігівщини.
Це варто побачити!


Крейдяний кар’єр в селі Путивськ вражає своїм спокійним і чудовим краєвидом. Мальовничі пейзажі навколо нього – прекрасне місце для відпочинку і споглядання.

Путивський крейдяний кар'єр лежить в межах одного із найпотужніших в Україні пластів крейди, товщина якого сягає 40-45 метрів, а об'єм крейдяних порід - 6 мільйонів тонн.

Через розмив крейдяної породи дощами і ґрунтовими водами утворився крейдяний кар’єр. Протягом багатьох років тут добували крейду, завдяки чому можна спостерігати цікаві крейдяні утворення. Деякі стінки кар'єру мають химерну форму, тому слугують прекрасною локацією для фото чи відео.Дно кар’єра вкривають дрібні уламки черепашок і молюсків. Відомо, що поруч з кар’єром кілька років тому були знайдені рештки скелетів мамонтів.

Неподалік є ботанічний заказник загальнодержавного значення - «Путивський». Це заповідна заплава придеснянських лук, де зростає багато рідкісних рослин та рослинних угруповань.

На дні кар’єра розташоване мальовниче озеро, яке стало домівкою для багатьох водних тварин.

Місцезнаходження: Чернігівська область, Новгород-Сіверський район, поблизу села Путивськ (на схід від Путивська, до берега Десни).Фото (Олександра Матвієнка, Романа Маленкова, Миколи Турчина) та матеріали з відкритих джерел.

ІНШІ СТАТТІ ПРОЕКТУ

Чернігівщина туристична запрошує     
Конкурс FB
Підсумки конкурсу 

Туристичні магніти Чернігівщини. Їдемо на вихідні! 

Чернігівщина туристична запрошує, де подаватиметься туристичний потенціал області.       
Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Чернигов, туризм, цікамі міста, чернігівщина