GOROD.cn.ua

Місце депутата облради оцінили в 20 тисяч доларів

«Усе про гроші та гречку пишете! Давайте про високе!» — таке побажання від читача прозвучало минулого тижня. Добре. Поговоримо про високі посади. Але про гроші теж доведеться, бо у кого кабінет, тому їх і несуть (чи на картку скидають). До речі, безготівкові розрахунки значно безпечніший спосіб, аніж тягати сумки з чорним налом. І чому хабарники часто про це забувають?Посада голови облдержадміністрації нервова. Президент може зняти у будь-яку мить. А ще в облраді підступна депутатська більшість може добиватися відставки двома третинами голосів. Крім того, і це наразі основна загроза, підкралась непомітно децентралізація. ОДА, як і РДА, збираються взагалі скасувати. Натомість буде інша посада, може, префект, може, представник президента, але теж дуже нервова.

Натомість посада голови обласної ради виборна. Забезпечує п’ять років відносного спокою. Президент нічого не зробить, хоч би й хотів, і ще не було прецедентів, аби депутати облради намагалися поміняти голову шляхом публічної, законної процедури. Але ця посада не тільки спокоєм приваблює. Вона дуже бажана, доки у розпорядженні ради залишається хоч дещиця комунальної власності. А передача лісів в оренду? Це ж мрія!

Згадайте скандали минулих років. Щоб потрапити навіть у депутати облради, платили за місце у списку. Один з партійних лідерів місцевого розливу отримав за списочника рекордну суму — 600 тисяч доларів. На той час долар був менш ніж по вісім. Отримав гроші, чкурнув до Києва, купив квартиру, поміняв остогидлу стару дружину на молоду та гарну. Досі в столиці, намагався минулого року знову пролізти в нардепи. Не вийшло.

«... У минулому займався рекетом, а депутатом облради став, бо... за гроші записав його у список», — це фраза з 2013 року.

Голосування за голову облради від БПП у 2015 році оцінили в сто тисяч доларів. Саме таку суму отримав один з партійців за підтримку правильної кандидатури, повідомляли тоді. І справді, через деякий час той партієць придбав квартиру. До речі, він і зараз при владі.

У 2020 році місце депутата облради у списку оцінюють у 20 тисяч доларів. Долар зараз по 27. Але все одно виходять не такі суми, як до 2012 року. Здрібніли. Бо що таке для заможного аграрія 20 тисяч доларів? Тьху, дрібниця. А хтось таких грошей ніколи в житті і в руках не тримав.

Тим часом в області активно обговорюють, хто ж займе посаду голови облради після місцевих виборів. Причому нинішнього голову Ігоря Вдовенка відправляють на підвищення у Київ.

Експерти розмірковують так: якщо «Слуга народу» матиме більшість в облраді, очолити її може Андрій Прокопенко, голова ОДА. Якщо «слуги» проваляться на виборах, тоді розклади інші. Арсен Дідур, нинішній заступник голови облради, для багатьох прийнятна кандидатура. Також називають, як можливого голову, Валерія Куліча, колишнього губернатора, аграрія. Інша річ. чи треба йому та посада?

Ольга Макуха, тижневик «Вісник Ч» №31 (1785), 30 липня 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: вибори, місце депутата, облрада, «Вісник Ч», Ольга Макуха