За даними статистичної звітності, підприємствами м.Чернігова (крім підприємств сільського господарства, малого бізнесу та бюджетних установ) за січень–липень 2009р. отримано збитковий (сальдовий) фінансовий результат від звичайної діяльності до оподаткування в сумі 172,2 млн.грн., тоді як минулорічний показник був прибутковим і дорівнював 55,5 млн.грн.
Прибутковими підприємствами, частка яких у загальній кількості становила 47,6%, отримано 131 млн.грн. прибутку, що на 17% менше, ніж за відповідний період 2008р. Прибутковий фінансовий результат отримали торгівельні підприємства (17,6 млн.грн.), вагомий вплив на який мали підприємства оптової торгівлі; підприємства фінансової діяльності (4,8 млн.грн.), з надання комунальних та індивідуальних послуг; діяльності у сфері культури та спорту (0,7 млн.грн.). У промисловості прибутковою була діяльність підприємств з виробництва та розподілення електроенергії, газу та води (35,4 млн.грн.) та легкої промисловості (2,3 млн.грн.). Слід відмітити покращення фінансового результату діяльності підприємств легкої промисловості, які збільшили свій показник у 2,5 раза проти минулорічного.
Протягом січня–липня 2009р. збитково працювало 52,4% підприємств, ними було отримано 303,2 млн.грн. збитків, що в 3 раза більше, ніж рік тому.
Найбільш збитковою була діяльність підприємств промисловості – 134,3 млн.грн., організацій, що здійснюють операції з нерухомим майном – 27,8 млн.грн. та будівництва – 20,8 млн.грн.
Головне управління статистики у Чернігівській області
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.