GOROD.cn.ua

Люстрований прокурор поновився на посаді і має отримати мільйон зарплати

 

У суді Генпрокуратура не довела, що колишній перший заступник прокурора області Олександр Шморгун сприяв узурпації влади Януковича.
 
Чернігівський окружний адміністративний суд визнав протиправним і скасував наказ генеральної прокуратури від 23.10.2014 № 1486к про звільнення Олександра Шморгуна з посади першого заступника прокурора Чернігівської області на підставі закону про очищення влади. 

 
Відповідне рішення  викладено на сайті Єдиного держреєстру судових рішень.
 
В рішенні йдеться про те, що  Закон України «Про очищення влади» не узгоджується с Конституціюєю України, Кодексу законів про працю, суперечить нормам міжнародного права, наводяться приклади рішень ЄСПЛ в обгрунтованість рішення на користь позивача.
 
Прокурор Шморгун потрапив під люстраційний закон, оскільки протягом 2011-2014 років займав керівні посади (заступника прокурора Києва; заступника начальника Головного управління нагляду за додержанням законів спецпідрозділами та іншими органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією; перший заступник прокурора Чернігівської області). Також його прізвище опинилося в Єдиному реєстрі осіб, щодо яких застосовано положення закону про очищення влади. Наразі йому обмежено займати посади в органах влади протягом 10 років. 
 
Як повідомила нам речниця Прокуратури Чернігівської області Тетяна Похилько про це рішення їй відомо, так как прокуратура було залучена до судового процесу і буде відповідати в тій частані, де йдеться про грошову компенсацію зарплатні, а Генпрокуратура в тій частині -  де йдеться про сам процес поновлення на посаді. Приблизно в понеділок вони очікують отримати на руки оригінал повного тексту рішення суду і тоді будуть думати чи подавати апеляцію.
 
Нагадаємо нашим читачам, що в жовтні цього року ЄСПЛ визнав незаконною люстрацію п'ятьох українських держслужбовців. В цьому рішенні  ЄСПЛ одноголосно встановив: порушення статті 6 (право на справедливий суд) Європейської конвенції з прав людини у зв’язку з занадто тривалим розглядом справ трьох перших заявників на національному рівні, та порушення статті 8 (право на повагу до приватного життя) Конвенції щодо усіх п’яти заявників.
 
До речі подібні рішення все частіше і частіше можна зустріти в ЄДРСР, позивачів згідно рішень суду повинні поновити на втрачених посадах, та виплатити мільйонні компенсації. Як мабуть здогадалися наші читачі виплачувати люстрованим недозароблене будуть не ті хто приймали закони про люстрацію, а ми з вами з податків. 

 
Gorod.cn.ua за матеріалами glavcom.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Шморгун, прокурор, люстрація