GOROD.cn.ua

Вшанували Довженка й рятували Десну

 

10 вересня з нагоди 125-ї річниці від дня народження видатного кінорежисера та письменника Олександра Довженка та Дня річки Десна у Сосниці відбулися святкові заходи.Олександр Довженко відкрив світові Україну, її народ. У величі душі й багатстві традицій цінну спадщину залишив по собі митець саме тут, на Сосницькій землі.

Під час урочистостей гості оглянули експозиції музею, виставки майстрів та концертну програму за участю вокального гурту Академічного ансамблю пісні і танцю «Сіверські клейноди» Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм і народного фольклорного аматорського колективу «Криниці» Сосницького Будинку культури.

А друге свято - День річки Десна - відбулося у нестандартному форматі розважального дійства, і головний акцент тут - як врятувати водойму від забруднення та обміління. Щороку кліматичні й екологічні зміни нещадно нищать у Десні все живе.

Через досліди, лекції та спорт у Сосниці вчать молоде покоління шанувати і берегти природу. Фахівці стверджують: не обов’язково бути великим промисловим містом, щоб рівень хімікатів у воді перевищував норму в десятки разів. Наразі без хімічних добрив, пестицидів, гербіцидів практично не справляється сільське господарство - це основний чинник забруднення. Як наслідок - не лише погіршується стан води, а й зникає риба з неї. Раніше в акваторії Десни налічувалося понад 35 видів риб. Нині ж деякі з них - тільки на малюнку.


До дня Десни найбільша річка Лівобережної України як подарунок отримала майже п’ять тонн мальків коропів та амурів.

Фоторепортаж Віктора Кошмала, чернігівська обласна газета «Деснянка» №37 (772), 12 вересня 2019 року, четвер

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Сосниця, Довженко, День Десни, «Деснянка», Віктор Кошмал