GOROD.cn.ua

«А вона пофоткала, як горить, і на велик — тікати...»

У ніч з 3 на 4 липня в селі Антоновичі Чернігівського району загорівся будинок Самоненків. Чоловік Микола був на роботі в Хмельницькому (працює вахтами), вдома спали дружина, 33-річна Ольга Самоненко, і троє дітей: 14-річний Сашко, 11-річний Андрій та 6-річна Юля.


Ольга Самоненко

— Прокинулась, бо вже шифер на даху тріщав, — із жахом згадує Ольга. — Метнулася до вікна — там сарай наш палає. Хата почала горіти з даху, вогонь перекинувся з хліву. Там на горищі сіно лежало. Я бігом дітей будити: «Вставайте, горимо!» Попідскакували перелякані... Повибігали, в чому спали.

Уже впала стеля сараю. Чутно було, як реве корова, свиня вищить, кури там були, — а як врятуєш, коли все вже палає. Собака Ніка, на прив’язі, останньою протявкала...

Ми зі старшим сином кинулися по сусідах. Коли позбігалися, рятували хату Миколи Тупиці, бо нашу вже пізно було. А до нього від нашого сараю пожежа перекинулась, два сараї згоріло. Микола курей звідти виносив, обличчя обпік. А хату врятували, водою з відер поливали. Приїхали пожежники.

Наш будинок згорів ущент.

— Щось встигли винести?

— Гриша Скиба виніс газовий балон, заніс подалі на город, у картоплю. Бо якби рвонув... Разом з моїм Сашком відкрутили той балон, він гарячий вже був. Я курткою накрила, а Гриша поніс. Вскочила, документи винесла. Вдруге заскочила — схопила телевізор, бігла з ним, поки Саша підхопив. Усе, більше зайти не можна було. Все згоріло, й стеля рухнула.

— Де ви зараз?

— Ночувати ходимо до куми, Люди Рохлецової. Раз у свекрухи ночували. Але ще дочка з ними живе. Діти вдень там сидять. Якусь допомогу від громади обіцяли.

— Чоловіка з роботи не пустили?

— А хто гроші зароблятиме? Микола працює на будівництві, 15 діб там, 15 вдома. Його відпустять, але ж не заплатять. А нам хату нову треба купувати.

Будинок знайшли в Антоновичах. Хороший, газ підведений. Власник хоче за нього 30 тисяч, і ще треба буде ремонт робити, бо давно ніхто не жив. Уже люди збирали допомогу по селах, в Антоновичах, у Шибиринівці, в Жукотках, Кувечичах (у мене там брат і сестра живуть). Через фейсбук багато людей відізвалися. Хто 100 гривень, хто 500, хто 20-ку — велика дяка всім. Індустріальна молочна компанія техніку дала — корову вивезли.

— Ви сказали, був підпал. Когось підозрюєте?

— Не підозрюю, а знаю. Висновок з поліції про підпал є. І людину цю знаю — Ларченко Юля, 24 роки. Підпалила, пофоткала, як горить, і хотіла втекти на велику. Поїхала ховатися до співмешканця в Кувечичі, а її там не прийняли. Вона й раніше таке робила: то сіно підпалювала в людей, то сарай. Але не ловилася. А тепер, кажуть, на поліграфі призналася. Приїжджали дві поліцейські машини, привозили її сюди. Юля показувала, як підпалювала. Я ж тут була, бачила. До мене не підходила, пробачення не просила. Навпаки, СМСку прислала з погрозою: «Якщо спалиш мою хату, посаджу». В мене троє дітей, кого я палити буду?

Речниця поліції області Юлія Ковтун підтвердила: за даним випадком був підпал. Затримано 24-річну жительку Антоновичів за статтею 208. Зараз перебуває в ізоляторі тимчасового тримання.

Телефон Ольги для тих, хто може допомогти: 096-385-75-12.

Олена Гобанова, тижневик «Вісник Ч» №28 (1730), 11 липня 2019 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Ольга Самоненко, пожежа, село Антоновичі, «Вісник Ч», Олена Гобанова