GOROD.cn.ua

З 16 червня закінчується заборона на вилов раків

З 16 червня 2019 року закінчується заборона на вилов раків, що була встановлена на період виношування ікри та першої линьки.Чернігівський рибоохоронний патруль нагадує основні правила лову раків.

Дозволяється:
- вилов раків – раколовкою - "хапкою" з діаметром не більше 70 см і вічком не більше 22 мм, волосінню з приманкою і рогаткою та "розщіпом" - не більше п'яти снастей на ловця;
- вилов одній особі за одну добу перебування на водоймах загального користування 30 особин раків, на водоймах, закріплених за громадськими об'єднаннями, а також на тих, де впроваджене платне рибальство - 50 особин;
- вилов раків розміром не менше 10 см.
-

Забороняється:
- лов раків у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування;
- вивезення (винесення) раків з водойм у кількості, що перевищує добову норму лову, незалежно від терміну перебування на водоймі.
-
Відповідальність:
За порушення правил рибальства настає адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 34 грн до 170 грн, за грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову) - від 340 грн до 680 грн.
А також, за кожен екземпляр незаконно виловленого рака порушнику прийдеться сплатити нанесені збитки у розмірі 25,5 грн.

Більше про раків можна дізнатися за посиланням.

Чернігівський рибоохоронний патруль закликає громадян дотримуватись законодавства у сфері охорони водних біоресурсів. У разі виявлення порушення – прохання терміново повідомляти за номерами телефонної «гарячої лінії» відомства: (099) 112-13-44 та (0462) 93-75-57.

Джерело: сайт Чернігівського рибоохоронного патруля

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: раки, рибоохоронпатруль