GOROD.cn.ua

Першим 10 лікарям Чернігова вже зроблено щеплення. Стартувала вакцинація від коронавірусної хвороби

 

Перших 10 лікарів нашого регіону вже щеплено.

24 лютого в Україні стартувала вакцинація від коронавірусної хвороби. Чернігівська область отримала 6800 доз препарату CoviShield, індійського аналогу AstraZeneca. І медперсонал ковідного відділення обласної лікарні став першим, кому мобільна бригада його ввела.Своїми емоціями та переживаннями поділився першопроходець в цьому питанні і за сумісництвом завідувач відділення.

Ігор Кузін, завідувач загально соматичного відділення Чернігівської обланої лікарні: «Страшно хворіти. Страшно бачити як пацієнти і близькі люди хворіють. На жаль, і помирають. На це страшно дивитися. А вакцинуватися не страшно. На жаль чи на щастя, людство не вигадало нічого іншого в боротьбі з масовими інфекційними хворобами кращого, ніж вакцинація. Тому, думаю, тільки за допомогою вакцинації ми досягнемо результату і перемоги над цією хворобою».

Сьогодні ковідне відділення, яким завідує Ігор Кузін, заповнене на третину. Переважно це важкі хворі і вони потребують цілодобової кисневої терапії. Медики, які вже рік працюють з такими пацієнтами, погодилися у складі 64 осіб зробити щеплення – від лікарів до молодшого персоналу.

Андрій Жиденко, генеральний директор КНП «Чернігівська обласна лікарня»: «Ми провели анкетування, ми провели опитування. І співробітники цього відділення практично в повному складі виявили бажання провакцинуватися».

Саме лікарі і персонал ковідних відділень першими мають право вакцинуватися. Наразі 600 осіб із 1300 опитаних зі всієї області дали свою згоду. У Чернігові це 67 людей із 287. В Управлінні охорони здоров’я ОДА сподіваються, що приклад інших збільшить кількість бажаючих зробити щеплення.


Петро Гармаш, начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА: «Ви пам’ятаєте, як рік тому у нас виникали питання, хто буде працювати в ковідних відділення, хто не буде. У нас виникали питання і про заяви. Зараз, я впевнений, що у нас відсоток бажаючих провакцинуватися буде збільшуватися».

Для вакцинації від коронавірусної хвороби в Україні використовують препарат індійського виробництва. Півмільйона доз країна закупила за власний кошт і отримала їх 23 лютого, а вже 24 почала доставляти в регіони. Чернігівська область зберігатиме свою частину централізовано в громадському центрі здоров’я.

Петро Гармаш, начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА: «Умови зберігання від 4 до 8 градусів тепла. Це холодильники, які не потребують дуже низької температури. І холодовий ланцюг повністю збережений, і вакцина належним чином знаходиться на збереженні в холодильниках».

6800 доз, які отримала область, має вистачити для 3400 осіб.

Щеплення проводитимуть у кілька етапів. Вдруге – на 28 день після першої ін’єкції. Один флакон препарату розрахований на 10 осіб.

Петро Гармаш, начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА: «Сьогодні тільки починаємо вакцинацію. Завтра також буде вакцинуватися колектив обласної лікарні, тому що вони працюють змінами. Далі ми будемо рухатися по всіх інших лікувальних установах, які знаходяться на території міста Чернігова».

Наступними вакцинуватимуть лікарів районної лікарні, трьох міських, дитячої обласної і працівників мобільних бригад, які власне і роблять ці щеплення. Планують це зробити протягом одного тижня. Після чого, згідно розробленого маршруту, продовжать вже вакцинацію в області.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: щеплення, вакцинація, CoviShield, коронавірус, обласна лікарня, Ігор Кузін, «Дитинець»