GOROD.cn.ua

Чернігівський туристичний інформаційний центр отримав міжнародний сертифікат якості

Чернігівський туристично-інформаційний центр став другим в Україні власником міжнародного сертифікату якості. Він засвідчує відповідність стандарту ISO 14785. Аби вручити документ, до Чернігова з Одеси приїхав президент національної туристичної організації Іван Ліптуга.Іван Ліптуга, президент національної туристичної організації України: «Він говорить про відповідність всім критеріям щодо внутрішнього та зовнішнього стану підготовки персоналу в центрі, відповідності всіх відеоматеріалів, друкованих матеріалів. Туристичний центр Чернігова став другим в Україні, після Запоріжського центру, який пройшов цю сертифікацію».

За словами заступника міського голови Олександра Ломака, туризм для Чернігова є однією з точок росту. Тому туристичний інформаційний центр був створений аби максимально допомагати гостям міста.

Сертифікація центру проводилася незалежним аудитом швейцарської компанії SGS. Загалом розроблено близько 40 міжнародних стандартів для різних суб’єктів. Окрім туристичних центрів, це готелі, ресторани, пляжі та інше. Адже турист сприймає нове місце, як один єдиний продукт, отже від якості послуг кожної ланки і залежить загальне враження.

Іван Ліптуга, президент національної туристичної організації України: «Коли він прилітає, наприклад, в літаку бізнес класом і заплатив 3 тисячі доларів, щоб прилетіти з Австралії. А потім проживає в готелі 5 зірок в номері люкс, ще за 2 тисячі доларів. А потім виходить в місто і його зустрічає якийсь непрофесійний гід або офіціант, який не розмовляє англійською мовою. То загальна оцінка дестинації одразу руйнується, в розумінні цього туриста».

Окрім отримання сертифікату, Чернігів також став першим містом, яке приєдналося до мережі туристичних міст і регіонів. Вона працює на платформі національної туристичної організації України.

18 жовтня Чернігівський ТІЦ святкує рік роботи. І тут вже підбивають перші підсумки туристичного сезону.

Катерина Литвин, заступниця начальника управління культури та туризму ЧМР:
«Починаючи з 30 квітня на вчорашній день, в туристично-інформаційному центрі обслуговувалось 487 людей. Це іноземці, 36 з них – українці. В нас був Ужгород, Одеса, Львів, Київ. Переважає все ж таки Київ, і це хороша відзнака для нас, що все ж таки Київ звернув увагу на Чернігів. Але в багатьох спрацьовувало враження, що Львів від Києва в рази ближче, ніж Чернігів, тому що транспортне забезпечення. З Києва вони легко добираються до Львова, а у нас, якщо це не власне авто, то виникають певні проблеми».

Серед іноземців найбільше в туристичному центрі побувало французів – їх було 72. Також приїздили до нас німці, англійці, гості з Китаю.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: туристичний центр, сертифіка, «Дитинець»