GOROD.cn.ua

Ущент згоріла церква 19 століття

Отець Василь
Але люди вірять у її відбудову.

У селі Кобижча Бобровицького району згоріла дерев'яна церква 1875 року побудови. Пожежа сталася 27 вересня о 23:45. Вогонь повністю знищив будівлю Свято-Успенського храму Української православної церкви Московського патріархату. За попередніми висновками фахівців, причиною загоряння став підпал - на місці були виявлені рештки паливно- мастильних матеріалів.

Про ті події «Чернігівщині» розповів настоятель храму отець Василь, котрий уже двадцять років вірно служив Богові та своїм односельчанам.

«Це велике горе для всіх нас. Тієї ночі до палаючої церкви збіглося мало не все село. Але споруда зайнялася, немов сірник. Нічого не вдалося врятувати, - зі сльозами на очах згадує отець Василь. - Прихожани дуже любили цей храм, тому всі гуртом допомагали навести порядок. Вдень пішов дощ, але він не налякав людей. Працювали разом. Зносили до ями все, що не догоріло, аби зберегти прах, як то кажуть, в одному місці. Коли роботу було закінчено, зібрані рештки самі по собі загорілися. Тепер від храму лишився один фундамент».

Прихожани вірять, що церква буде відновлена, але вже не дерев'яна, а з цегли. Бо начебто є таке правило: якщо дерев'яну будівлю знищив вогонь, слід зводити кам'яну. А от щодо розташування - люди бажають бачити храм на цьому ж місці.

«Тимчасово у нас діятиме церковна хата, яку нині ми доводимо до ладу. Всі роботи виконують самі прихожани, абсолютно безкоштовно. Адже хочуть, щоб служба не припинялася. Ми всі віримо, що знайдуться небайдужі люди. І кобиж- чанці, а також гості села невдовзі побачать нову будівлю», - з надією підсумував настоятель.
Якщо Вам не байдужа доля Свято- Успенського храму УПЦ Московського патріархату, що в селі Кобижча, Ви можете допомогти. Реквізити для благодійних внесків на відбудову храму:
рахунок 23375
в AT ЧОУ «Ощадбанк» 10024/0139,
МФО 353553,
код 09353504,
Гавій Марія Ярославівна


Довідка Свято-Успенський храм УПЦ Московського патріархату був розташований на узліссі, осторонь від села. Завдяки цьому він, мабуть, і зберігся за радянської влади. Зведена у класичному стилі монументальної дерев'яної архітектури України кінця ХІХ-початку XX ст., Церква Успіння Богородиці зберігалася в автентичному стані, без перебудов і втрат. ЇЇ можна вважати одним із найкращих високолрофе- сійних зразків церковної архітектури, зорієнтованої на використання й розвиток українських національних традицій. Вона включена до Зводу пам'яток історії та культури України (том «Чернігівська область»).
З церкви неодноразово викрадали ікони. Останній раз (взимку) злодіям вдалося винести понад 20 ікон. Але прихожан від цього не поменшало. Люди їхали і з Бобровицького та Носівського районів, аби повінчатися чи просто помолитися. Відвідували гості і з інших регіонів.

До речі...

За тиждень після пожежі церкви у Кобижчі, суботнього ранку 6 жовтня, на Чернігівщині горіла інша Свято- Успенська церква УПЦ Московського патріархату - в селі Стара Рудня Щорського району. Згоріла веранда площею 3x8 метри, пошкоджено стіну на площі ЗО кв. м. Ймовірна причина загоряння - підпал. Про це повідомило у своєму зведенні Територіальне управління МНС України у Чернігівській області.

Сніжана Божок, газета "Чернігівщина" №41 (369) від 11.10.12

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Кобижчі, пожежа, газета "Чернігівщина, Сніжана Божок