GOROD.cn.ua

На Чернігівщині зникли… два села!

На Чернігівщині зникли… два села!

Ще два села зникли з адміністративної карти Чернігівщини. Обласна рада офіційно виключила з облікових даних Зелений Гай (Новгород-Сіверський район) та Круглолугівку (Бахмацький район).

Таке рішення прийняли депутати обласної ради на двадцять шостій сесії. З карти Чернігівщини ці села зникли тому, що стали безлюдними. Нині там ніхто не живе.

До речі, село Круглолугівка Біловежівської сільської ради (Бахмацький район) було засноване як німецьке поселення Рундевізе у 1767 році. Спочатку в ньому налічувалося 25 дворів. У середині ХІХ століття там вже проживало близько півтисячі мешканців. Але упродовж ХХ століття чисельність населення  почала скорочуватись, і вже у 1979 році в цьому населеному пункті у 38 дворах проживала 101 людина. Віддаленість від центру сільської ради (тобто, села Біловежівка), недостатньо розвинута соціальна інфраструктура, відсутність будівництва нового житла та належного транспортного сполучення з райцентром, призвели до того, що вже 1 січня 1992 року в селі Круглолугівка не було зареєстровано жодного жилого будинку.

Щодо села Зелений Гай Орлівської сільської ради (Новгород-Сіверський район), то воно було засноване у ХІХ столітті. В 1943 році воно було дощенту спалено загоном німців. Тоді було знищено 168 його мешканців. Але після війни село відродилося і вже у 1970 році в ньому налічувалось 113 мешканців. Та  у зв’язку з віддаленістю від центру сільської ради (села Орлівка), відсутністю культурно-освітніх, медичних та торгівельних закладів, а ще – відсутністю транспортного сполучення з районним ценром, село почало занепадати. Мешканці Зеленого Гаю почали переселятися в сусідне село Орлівку та інші населені пункти. У 2001 році в сумнозвісному селі налічувалось 11 дворів, в яких проживало 12 мешканців. Станом на 1 червня 2009 у Зеленому Гаї не було зареєстровано жодного домогосподарства і жителя.

Розглянувши клопотання відповідних районних рад, підтримане місцевими райдержадміністраціями та висновки облдержадміністрації, керуючись п.26 ч.1 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» депутати обласної ради ухвалили рішення зняти з обліку села Круглолугівка та Зелений Гай, як такі, де ніхто не проживає.

Валентина Федусь

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Валентина Федусь, село Зелений Гай, село Круглолугівка