21-річна Галина Кондратюк стала третьою у чемпіонаті України з боксу серед юніорок, молоді та дорослих, який проходив з 6 по 12 лютого у м. Ковель (Волинська область). Поспілкуватись із молодою переможницею вирішив кореспондент gorod.cn.ua.
Як давно Ви займаєтесь спортом?
Спочатку займалась просто для себе: аеробіка, фітнес, біг. Взагалі я давно хотіла на якісь бойові мистецтва піти. Але мені казали: «Ти ж дівчинка, не треба тобі нічого такого», а я тоді ще музикою займались, тому всі казали: «Співай, грай на музичних інструментах, не треба тобі нічого іншого». А мені завжди так хотілось зайнятись чимось на кшталт боксу і коли я пішла вчитися після школи, вирішила кудись записатись, тоді й почала займатись змішаними бойовими мистецтвами (бої без правил). Після школи я навчалась на візажиста, перукаря і модельєра зачісок. Позаймалась боями без правил десь 3-3,5 роки, мені все подобалось. На бокс я перейшла десь 1,5 роки назад, на змаганнях більшість часу я і так виступала по боксу, але важко було одразу переключитися зі змішаних боїв саме на бокс, тому що техніка була іншою. Складно було перевчитися і я думаю, що це навіть було складніше, ніж прийти займатись з нуля. Після початку тренувань, десь через місяць, я поїхала на чемпіонат України. Зараз я вже була учасницею 4-ох чемпіонатів.
Розкажіть про клуб, в якому займаєтесь
Зараз займаюсь у ФСТ «Колос», який знаходиться біля 15-го училища. Там дуже зручно, вистачає місця, тренування подобаються. Тренують там Андрій Корець та Вадим Казанін. Більшість тих, хто займається, звісно – чоловіки. Раніше дві дівчини тренувалися і я, а зараз одна тренується дівчина (їй 15 років) і я, тому на тренуваннях, зазвичай, ставлять із хлопцями боксувати. З хлопцями важко боксувати через те, що деякі просто не можуть підняти руку на жінку, хоча це і в умовах тренування і мені це потрібно, щоб удосконалювати себе.
В клубі є і молодша група, діти років по 6. У кожного, хто приходить займатися, є свої цілі: хтось просто для себе, хтось для самозахисту, а хтось для подальшого свого спортивного результату. Для того, щоб займатись боксом, перш за все, потрібне власне бажання – це найсильніша мотивація.
Розкажіть про чемпіонат в Ковелі
На чемпіонаті України у мене було 5 суперниць. Найприємніше було те, що тренер оцінив мої успіхи і похвалив після змагань. На цих змаганнях я відчула, що дійсно виросла над собою і стала боксувати краще. Перемога була дуже близько біля мене.
Важче до бою підготуватись психологічно, аніж фізично, але мені вдалось це зробити. Для того, щоб налаштуватись, тренер заборонив дивитись на бої суперниць, але не накручувати себе все одно не виходить. Хоча кожен раз впоратись із хвилюванням вдається по-різному. Думаю, що кожен, хто виходить на бій хвилюється, просто не треба це показувати супернику.
Перше місце зайняла дівчина з Києва. Все ж Чернігів і Чернігівська область вважається однією з найсильніших у жіночому боксі, дівчата з Ічні, наприклад, багато перемог привозять.
Відрізняються якось тренування дівчат і чоловіків?
Я б не сказала, що тренування жінок і чоловіків сильно відрізняються, у тренерів індивідуальний підхід до кожного, не залежно від статі.
Чи є у Вас кумири у світі боксу?
З нашого залу, Дмитро Митрофанов, який був учасником Олімпійських ігор. Коли знаходишся з ним у залі, то починаєш пишатися і думати: «якщо він зміг, то чому я не зможу досягнути того, що хочу» - це своєрідний стимул, щоб перемагати і прагнути досягнути чогось більшого.
Чи приносить спорт Вам зараз матеріальну вигоду?
Поки що – ні, але я не засмучуюсь, бо знаю, що в майбутньому можу досягти того результату, який буде оплачуватись.
Які спортивні цілі Ви ставите перед собою?
Найближчу ціль, яку я ставила перед собою – це добре відбоксувати на чемпіонаті України, що мені, я думаю, вдалось. Потім хотіла, щоб мене зарахували в національну жіночу збірну з боксу і цього я також уже досягла. Тепер я чекаю своїх перших зборів і я дуже хочу туди потрапити. Думаю, це буде якась інша атмосфера, буде багато спортсменів, які всі тренуються на результат, можливо, тренування будуть більш виснажливі.
Який у Вас графік занять?
На бокс я ходжу кожен день, інколи 2 рази на день. У неділю часто ходжу в тренажерний зал.
Ким зараз працюєте?
Я працювала фітнес-інструктором, спробувала себе тренером бойового фітнесу (це зараз одне з наймодніших направлень, називається тай-бо). Але коли перейшла на бокс, зрозуміла, що поєднувати роботу і тренування дуже складно, тому зараз я акцентую увагу на своїх спортивних досягненнях, адже вирішила поєднати майбутнє із боксом.
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.