Попри всі випробування сьогодення свята все ж бувають. Стало модним запрошувати на них аніматорів. Переважно роблять це на дні народження дітей. Дійство виглядає настільки захоплююче, що й дорослим приємно поринути у світ дитинства. Інколи друзі роблять сюрпризи на ювілей, молодятам - у день весілля. Як і ким створюється таке свято? Це радість і веселощі, але чи легко їх організувати? «Нашому слову» про це розказала Наталія Григорова, власниця студії «Веселка».
EVENТ - ІНДУСТРІЯ. ЩО ЦЕ ТАКЕ
Кожного разу, коли ми організовуємо урочисте застілля, крім вирішення питання, чим нагодувати гостей, задумуємося, як зробити так, щоб їм не було нудно. І якщо дорослі можуть розважити себе і самі, то дітям потрібна більша увага. Тож у аніматорів (людей, які організовують свята) робота є.
Аніматори працюють над сценарієм свята, активним залученням гостей до участі, проведенням ігор та різних конкурсів. Причому ці забави мають бути такими, в які діти у повсякденному житті зазвичай не граються. Бо захоплюючі та незвичайні ігри згуртовують дітей на святі, перетворюють їх разом зі своїми улюбленими героями з мультфільмів, казок та фільмів на справжню команду. Крім того, багато дітей мріють познайомитися з улюбленим персонажем, провести з ним весело час та сфотографуватися.
Крім ігор, аніматори проводять творчі майстер-класи тощо.
Аніматор - не просто людина, яка перевдягається у костюми різних персонажів. Це людина, здатна дарувати щастя та веселощі, а розважальна програма, яку вона створить, має викликати захват не лише у дітей, а й у дорослих.
ЯК ВСЕ ПОЧИНАЛОСЯ
Наталія Григорова - уродженка Прилук, зараз мешкає в Сновську, мама трьох дітей, у якої вистачає сил, наснаги та фантазії, щоб дарувати радість й іншим дітям.
- Усе почалося в моїх рідних Прилуках. Церква, в яку я тоді ходила, щороку організовувала християнські дитячі табори. Це був дуже цінний досвід у моєму житті. Якось запропонувала Жанні Жувак, директорці табору, провести розважальний вечір в образі Веселинки. Вся наша весела команда підтримала ідею. Цей образ з’явився в моїй голові спонтанно, але і досі залишається улюбленим. Так у моєму житті народилася сторінка аніматорства. Це було 12 років тому, коли я приїхала до Сновська. Тут аніматорів називали клоунами. Був один аніматор на весь тоді ще Щорський район - Ілля Беженарь. Він узяв мене до своєї команди. За словами Наталії, радувати людей не важко. Буває важко здивувати чимось новим, бо сучасне покоління дітей стає вимогливішим до розваг.
На питання, як генеруються ідеї сценічних образів, аніматорка відповідає:
- Мені не так часто придумується щось нове. Здебільшого сценічний образ диктується художником-мульти- плікатаром популярного мультика. Я працюю не з усіма образами, оскільки вважаю, що герой на святі повинен організовувати позитивну, доброзичливу атмосферу.
ЇЇ АУДИТОРІЯ — ДІТИ
- Я люблю працювати з середнім дошкільним віком. Дошкільний вік - це моя спеціалізація за дипломом, бо закінчила Переяславський державний педагогічний університет. Найстарші, кого я розважаю, - це діти десяти років, ділиться Наталія. - А від проведення розважальних програм для дорослих я відмовляюсь. Це не моє амплуа.
За час аніматерського бізнесу траплялось багато цікавих випадків, але один із них був точно вперше за всі 12 років. Мама-замовниця назвала свято «День народження. Дубль-2». Тобто, вітали іменинника два дні поспіль: кафе, торт, аніматор, розваги - усе замовили по два рази.
- Перший день ми з мамою зробили все, як бачить наше доросле око, - сміється Наталія. - Як виявилось наприкінці свята, іменинника не задовольнили наші ідеї. Мамі довелося все перегравати. З поправками. Ми зробили висновки. Наступного дня сюрпризом організували хлопчику «Дубль-2». Наприкінці свята всі вимазувалися іменинним тортом, як це показують у фільмах. Вечір вийшов весело, запам’ятовуюче і по- домашньому. Висновок: організатори свята насамперед мають враховувати потреби самого іменинника.
ВІД ПРИЛУЦЬКОЇ «РАМПИ» ДО СНОВСЬКОЇ «ВЕСЕЛКИ»
На переконання Наталії, аніматор - це актор. Актрисою її навчали бути в народному аматорському театрі «Рампа» в Прилуках, провідним режисером якого і до тепер є заслужений працівник культури України Анатолій Кизим.
За останні п’ять років еуеп1:-індустрія набрала стрімкого розвитку. Все більше батьків хочуть запрошувати аніматорів. Все більше бабусь розуміють, що аніматор - це не просто клоун. Крім того, в теперішні стресові часи все більше мам розуміють, що аніматорство - це необхідність. Тому навіть в таких невеличких та віддалених від Чернігова містечках, ця професія актуальна.
- Раніше нас чекали лише в Сновську та Корюківці. Поступово про студію «Веселка» дізнавались все більше людей. Якщо трапляються подорожі по селах району, я намагаюсь брати з собою помічника. Ми з радістю їздимо туди, куди нас запрошують, - розповідає Наталія. - Нещодавно в арсеналі наших послуг з’явилось привітання від ведмедя-велетня Михася. Я сама в нього закохана. Тож географія діяльності розширилась. З Михасем ми вже побували на Менщині, в Сосниці.
Наталія каже, що насиченими на замовлення є грудень, коли передноворічні свята, та травень, коли випускні в садочках та початкових класах. Парадокс, але цього воєнного року виявилося більше замовлень, ніж у попередні роки. Очевидно, саме війна внесла корективи: чи буде ще можливість ощасливити дитину? У аніматора також має бути надійний тил.
Серед переваг своєї професії Наталія виділяє те, що ти оточений позитивом. Наступна перевага - перспективність, бо потреба в аніматорах буде завжди. А головне - це спілкування з різними людьми. Серед недоліків - постійна потреба в придбанні нових костюмів та оновленні інструментів для роботи. А загалом, кожне замовлення - то фізична втома та інколи зірвані голосові зв’язки.
- Без рідних я б не справилася, - зізнається жінка.
- Ніна Вікторівна, мама чоловіка, допомагає з дітьми. Цього року приїздила на поміч і моя мама. Наші хлопці вже трохи підросли, тому часто і вони мені допомагають з меншою донечкою. Чоловік в більшості випадків згоджується на мої експресивні ідеї. Одна з останніх - придбати великого Михася. Тепер з Ігорем возимося з ним разом. Саме Ігор - той, хто працює у костюмі ведмедя. Коли у мене настає творча криза, виручають мої сестри. Вони також театралки та аніматорки.
Найстаршому сину Наталії Тимофію - 10 років, Даміру - дев’ять, донці Наталії - лише два з половиною рочки. Чи не залишаються вони обділеними батьківською увагою?
- Помітила, що дітям завжди не вистачає батьківської уваги, - зізнається жінка. - Навіть коли у нас бувають сімейні дні і ми можемо кудись поїхати, порозважатися, цілий день перебуваємо з ними, вони просять ще чогось. Як правило запитують: «А коли буде наступний раз?» Але вони розуміють: щоб був наступний раз, батькам треба потрудитися. Після виступів, зазвичай, у мене немає сил. Дітьми займається тато. Передишки бувають, коли ловимо з чоловіком вільний від замовлень день і сім’єю виїжджаємо з міста. Не так давно вчергове відвідали Менський зоопарк.
ВОЇНИ - ЧАСТІ ЗАМОВНИКИ
- Маю надію, що головне бажання всіх українців дуже скоро здійсниться, адже ми віримо в Бога і ЗСУ! Однозначно: саме нашим ЗСУ завдячуємо за всі можливості. До речі, воїни - часті наші замовники. В багатьох випадках відмовляються від передбачених для них знижок. Кажуть: «Спасибі, що продовжуєте працювати, і ми маємо можливість передати через вас хороший настрій нашим рідним».
Жителька Киселівки на Менщині Вікторія Сьомкіна поділилася враженнями після того, як скористалися послугами Наталії та Ігоря Григорових.
- Послугою аніматорів вирішили скористатися вперше, щоб привітати доньку Ангеліну - їй виповнилося вісім років, - розповідає Вікторія. - Спочатку шукали в Чернігові, де цей сервіс поширений. А коли дізналися про ціну, сума трохи нас налякала. За підказкою друзів з Корюківки знайшли сторінку Наталії в Фейсбуці - і про все домовилися. До Ангеліни та її друзів завітав ведмедик Михасик. Враження дуже позитивні. Наталія та Ігор великі молодці - подарувати неймовірні емоції. Були розваги, пісні, дуже всім сподобалося. Налаштовуємося на повтор: у серпні святкуватимемо день народження синочка.
Віталій СЕРГІЙКО. Фото з архіву Наталії Григорової
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.