GOROD.cn.ua

Оптометристка Анжеліка Коробейнікова з Корюківки: «Окуляри, як і ліки, не можна купувати на базарі»

 

Наприкінці грудня минулого року в Корюківці відкрився салон оптики «Сова». Ця подія привернула увагу багатьох. Адже до цього спеціалізованого закладу, де можна було б перевірити зір, підібрати та замовити окуляри чи лінзи, у місті не було. Та мало хто знає, що заснувала «Сову» колишня брецька фельдшерка та медсестра Корюківської лікарні Анжеліка Коробейнікова, яка здобула дуже перспективну спеціальність оптометриста.


Анжеліка Коробейнікова. Фото: Наталія Рубей

Своя медичка


Анжеліці Коробейніковій 26 років. Заміжня за корюківським хлопцем. Її мама уродженка Савинок, тож саме в цьому селі дівчина закінчувала школу. Після навчання в Новгород-Сіверському медичному коледжі 2013 року як молодий спеціаліст прибула за направленням у Корюківський район. І першим її робочим місцем був Брецький ФАП. Шість сіл, які треба було об’їжджати велосипедом чи не щодня в будь-яку пору року.

Дівчина непосидюча. Їй завжди мало було однієї роботи. Крім Бречі, за сумісництвом трудилася медсестрою в педіатричному відділенні Корюківської лікарні. А згодом перейшла до офтальмологічного та паралельно працювала фармацевтом в аптеці «Світ здоров’я».

Анжеліка мріяла здобути вищу освіту, але ніяк не могла визначитися, яку обрати спеціалізацію. Подобалась і фармація, і офтальмологія, любов до якої їй прищепила корюківська лікарка-офтальмолог Тетяна Сорока. Зрештою, вступила до столичного медичного університету ім. Шупика і здобула спеціалізацію оптометрія.

Оптометристи

Анжеліка каже, що часто люди плутають, хто такий офтальмолог, а хто оптометрист. За кордоном оптометрія - це окрема професія. Натомість в Україні функції оптометриста зазвичай виконують офтальмологи або сімейні лікарі, застосовуючи таблиці гостроти зору.

Різниця полягає в тому, що офтальмолог лікує вади зору, а оптометрист виправляє патології зору, підбираючи окуляри або лінзи

Оптометристи проводять первинний огляд пацієнта, застосовуючи комп’ютерну діагностику гостроти зору. Обов’язково вимірюють внутрішньоочний тиск, перевіряють прозорість кришталика, стан рогівки, визначають світло та кольоросприйняття, а також міжцентрову (між зіницями) відстань. І якщо запідозрять якісь захворювання, направляють до лікаря-офтальмолога.

Чому - «Сова»

У 2019 році Анжеліка отримала омріяний диплом оптометриста, декілька років працювала в оптиці з офтальмологом та набиралась досвіду. Потім перебралася на Одещину і відкрила власний салон оптики «Сова».

Чому така назва? Анжеліка каже, наче хтось… підказав. У неї були різні варіанти назв, але всі чомусь вона відкидала. Вперше слово «сова» промайнуло в голові, коли взяла до рук ключі, а на брелку побачила симпатичну сову. Потім поїхали з чоловіком на море, дивиться - а в неї на купальнику намальована сова. Тож і вирішила, нехай салон називатиметься «Сова», як символ мудрості.


Назва салону прийшла сама собою. Автор: Наталія Рубей

І тепер в Анжеліки Коробєйнікової два салони: на Одещині та в Корюківці, які мають назву «Сова».

Салон оптики в Корюківці

До Корюківки Анжеліка приїжджає часто, бо тут мешкають батьки чоловіка. Зрозуміла, що в місті не вистачає салону оптики. Тому, не довго роздумуючи, відкрила в Корюківці ще одну «Сову». Винайняла неподалік райлікарні кімнату в будинку між прокуратурою та магазином «Космохімія» (вул. Шевченка, 100) і почала працювати. Знайшла собі помічницю з медичною освітою.

Салон оптики «Сова» відкрився в Корюківці 20 грудня минулого року. І за десять днів до нового року у них побувало 100 людей

Звісно, першими відвідувачами були мешканці Савинок, які добре знають Анжеліку. Приходять корюківчани, жителі навколишніх сіл, приїжджають люди зі Сновська, Семенівки, Мени. В основному це особи під шістдесят і більше років. Хтось хоче купити окуляри чи лінзи, а хтось — просто перевірити зір. Дівчата нікому не відмовляють. І всі діагностичні процедури в них безкоштовні.Діагностика зору безкоштовна для дітей і дорослих

З початку 2021 року звернулося до чотирьох сотень відвідувачів, яким надали ту чи іншу послугу. Третина з них — діти. А в кожного другого, каже Анжеліка, на жаль, вони виявили певну патологію. Комусь змогли допомогти підібраними окулярами чи лінзами, а декого довелося направити до лікаря з підвищеним внутрішньоочним тиском, підозрою на глаукому чи катаракту тощо.

Окуляри

У салоні є різни окуляри. Є й готові, але в основному відвідувачі потребують виготовлення на замовлення.

Річ у тому, що у більшості людей одне око бачить краще, а друге гірше. Тому спочатку треба визначити гостроту зору кожного ока, а потім підібрати необхідні лінзи. Їх замовляють у спеціаліста, якому надсилають оправу на вибір клієнта. Він виготовляє лінзи та вставляє в оправу. Оправу теж варто обирати не за красивий вигляд, а індивідуально — щоб правильно розташовувалась на обличчі, була зручною та не надто важкою. І це може визначити лише спеціаліст. Бо людина погляне в дзеркало: О, гарно, купую! Проте оптометрист відразу побачить, якщо щось не так.


Фахівці допоможуть з вибором окулярів, лінз, аксесуарів. Діють знижки

Анжеліка розповідає, що, буває, приходить клієнт і просить окуляри в межах 100 гривень. Звісно, у них є й такі. Але вона одразу попереджає, що ці окуляри одноразові. Їх можна купити для тимчасового використання, поки виготовлять підібрані на замовлення.

Найбюджетніший варіант якісних окулярів, де буде недорога оправа і непогані лінзи, обійдеться приблизно у 500 гривень. Але це вже будуть окуляри, підібрані для певної людини за її гостротою зору, які можна носити довго.

Ціни на оправи стартують від 100 гривень. Однак є й брендові, дорожчі.

Інколи відвідувачі, особливо жінки, кажуть: «Дайте мені оправу гарну, щоб я виглядала престижно, а лінзи — дешевші». Це неправильно, бо саме на лінзи треба зважати в першу чергу

Хоча й лінзи теж є різні. Найдешевші — китайського виробництва, потім ідуть корейські, ізраїльські, італійські, німецькі. Дорогі лінзи замовляють за кордоном, їх треба чекати 10 днів. Для пенсіонерів у салоні діє знижка 10%.

А ще можуть в оправу клієнта вставити нові лінзи. Окуляри можуть підібрати окремо для читання, вулиці, роботи. А є окуляри з так званими біфокальними лінзами, коли в одних окулярах верхня частина лінзи призначена, щоб дивитися в далечінь, а нижня — для читання. Багатьох цікавлять «хамелеони». У приміщенні вони прозорі, а на вулиці темніють, пристосовуються до освітлення. Що теж зручно.

Контактні лінзи

Дехто не хоче носити окуляри, тому обирає контактні лінзи. У салоні вони теж є з усім необхідним: розчинами, зволожувачами тощо. Від різних виробників. Є й кольорові, й такі, що можна носити один день, місяць, пів року, знімати на ніч чи ні. Часто контактні лінзи батьки купують дітям. У салоні безплатно навчать, як ними користуватися, як за ними доглядати.

Сонцезахисні окуляри


У салоні можна підібрати й сонцезахисні окуляри. Зараз, весною, це актуально. Сонцезахисні окуляри повинні бути не просто гарними, а такими, щоб захищали від сонячного проміння, що залежить від якості тонування лінзи.

Анжеліка не радить людям купувати ні звичайні, ні сонцезахисні окуляри на базарах, у магазинах і підземних переходах. Спеціаліст каже, що окуляри, як і ліки, має продавати фахівець, який несе відповідальність за такий товар.

Поради спеціаліста

Анжеліка закликає людей хоча б раз на рік перевіряти свій зір. Навіть якщо ніщо не турбує. Це варто робити як дорослим, так і дітям. А надто особам з діабетом, гіпертонією та спадковими вадами зору. Й особливо це актуально для тих, хто перехворів на коронавірус.

Ірина Гайова, Сусіди.City

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: оптика, Корюківка, Анжеліка Коробейнікова, оптометрист