GOROD.cn.ua

Петро Балаш: «Бджоли врятували мені життя»

Серед численних вуликів відомого пасічника, почесного бджоляра України Петра Балаша з Ніжина один вибивається з ряду, бо майже двометровий. Ні, це не бджолиний пентхаус, а лікувальний вулик для людей. Така собі міні-клініка з облаштованою лежанкою та бджолами-лікарями.«Сплю у вулику чи не щодня»

- З бджолами я більше сорока років, - каже 72-річний Петро Балаш. - Відтоді, як дядько навчив обходитись з пасікою, - це моя справа. Але так було не завжди. На початку 2000-х мене «розбив»інсульт. Не те що бджолам, собі часом не міг дати ради. Хоч сил було обмаль, але лікар порадив більше бути біля бджіл. Мовляв, чув про їхні цілющі властивості. Так одного дня мені на думку прийшло створити оздоровчий вулик. Адже біополе бджолиних сімей благодатно впливає на людину. Нормалізує обмін речовин, відновлює сили, лікує від стресів, нервових розладів і т.д. Досконалий біовулик вийшов не одразу. Допрацьовував його близько п’яти років. Бджоли тут мають свою кімнатку. Окремо облаштоване і місце для людини.

У вулику людина зігрівається, також вдихає запах нектару, меду, прополісу, олій, що надходять через спеціальні отвори, така собі аромотерапія. А ще бджоли роблять масаж! Своїми рухами створюють віброхвилі.

Звісно, для помітного ефекту, у вулику варто полежати кілька годин. Паралельно треба вживати мед, пилок, прополіс та інші продукти бджільництва.

Улітку сплю у вулику чи не щодня. Так бджоли врятували мені життя. Таблеток і ліків справді у моєму раціоні поменшало. А почуватися став ліпше.

Липовий парк імені Прокоповича

Друзі, знайомі та клієнти Петра Балаша, яких у нього по всій Україні, кажуть, що на свої 72 пасічник не виглядає. Не лише зовнішньо, а й своєю проактивністю сходить на молодший вік.Щойно здоров’я покращилось, пасічник заснував громадську організацію «Бджолярі Ніжинщини». Так інтереси пасічників та бджільництва відстоювати стало набагато простіше. В об'єднання є навіть своя хоругва ручної роботи зі Львова. На свята бджолярі дарують мед у соціальні заклади, передають діткам та стареньким, захисникам на Донбас.

У Ніжині, до речі, жартома кажуть: «На балашівських мед ах виросло не одне покоління»!

- Свого часу запропонував міській владі відзначати свято меду, - ділиться пан Петро. - У нас ярмаркове місто, а мед, без перебільшення, один з кращих в Україні.


Нещодавно разом з бджолярами всеукраїнської спілки та небайдужими спонсорами Петро Балаш вшанував пам’ять видатного українського бджоляра родом з Чернігівщини - Петра Прокоповича. У Пальчиках Бахмацького району, де похований основоположник вітчизняного бджо-лярства, встановили пам’ятний знак.

У Ніжині пасічник ініціював перейменування вулиці Павлика Морозова на Петра Прокоповича, а ще разом зі школярами та однодумцями створив липовий парк на території міської школи №2. Бо саме з квіту цих дерев виходить чудовий мед.

На території парку відкрили меморіальну дошку видатному бджоляреві. На цю подію приїхав навіть Президент Спілки пасічників України, професор Києво-Могилянської академії Володимир Стретович.

Еліксир проти вірусівЗа численні заслуги Петро Балаш оримав багато подяк, грамот і звань. Усіх навіть не пригадає. Одне з них - почесний апїтерапевт, тобто лікар терапевтичного профілю, який вивчає корисні властивості бджіл і продуктів бджільництва. Для читачів «Деснянки» пан Петро розповів, як медом та продуктами бджільництва можна лікуватися:

- Маю власний еліксир проти вірусів, - посміхається бджоляр. - Це всім відомий прополіс - клейка речовина травних ферментів бджіл і смолистих рослинних речовин. Бджолам прополіс потрібен, щоби знезаразити соти і вулик. Згодиться й людині. З нього роблю 20-процентну настоянку і споживаю два рази на день по 20 крапель на пів склянки води. Вона ефективна і зовнішньо. Знезаражує й загоює рани, регенерує шкіру, знеболює, вбиває грибок.

Унікальними народними ліками є бджолиний підмор.

Він корисний для всього організму - з’являються сили. Допомагає зберегти чоловіче здоров’я. Особисто я роб-т лю настоянку з підмору. Приймаю по 25 крапель зранку.

Широкі цілющі властивості у бджолиного пилку. Його можна вживати в їжу.

Найдоступніша під тримка організму - мед. Можна зробити домашню настоянку. На літрову банку води покласти ложку меду. Настояти в холодильнику. Вранці вживати по 200 грамів медової водички. Організм скаже - дякую.

Вважаю, бджоли незвідані, як світова свердловина. У них вистачає таємниць. Кожен день - дивуюся їм. Вони по-різному поводять себе з людьми. Приручаються до хазяїна. А як точно відчувають негоду! Якщо строєм летять до вулика, через годину, дві кардинально міняється погода. Те ж саме стосується і лікувальних властивостей.

Михайло Ломоносов, «Деснянка» №41 (828) від 15 жовтня 2020

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Балаш, Ніжин, бджільництво, Ломоносов, Деснянка