GOROD.cn.ua

У Корюківці в музеї діє виставка вишиваних робіт Наталії Гаврюш і Людмили Лапитан

Понад пів сотні оригінальних робіт корюківчанок Людмили Лапитан і Наталії Гаврюш прикрасили найбільшу залу Корюківського історичного музею. Виставка працюватиме до кінця липня.У середу 10 червня в Корюківському музеї презентували творчий доробок двох талановитих жінок з Корюківки Людмили Лапітан і Наталії Гаврюш. З цієї нагоди запросили гостей. Директор музею Людмила Бабич, представляючи талановитих землячок, розповіла, як кожна з них торувала свій шлях до чарівного світу вишивки.


Людмила Бабич

Педагог, яка стала дизайнером

Людмила Лапитан — педагог. Майже двадцять років віддала освіті. А коли захопилася вишивкою, стала ще й дизайнером. Якось, переселяючись з родиною до нового житла, помітила, що одна стіна наче гола. Подумала, треба б її якось прикрасити.


Людмила Лапитан

Запрацювала фантазія. І невдовзі жінка почала активно займатися вишивкою. Не просто, а в муках народжувалися її картини. Абстрактні, деякі були схожі на акварельні. Були періоди, коли відкладала роботу, не йшла. Затим знову бралася.

Вишивка почала займати увесь її вільний час. Гарні картини стали частиною привабливого дизайну квартири. Її хвалили чоловік, родичі.


Загалом такою творчістю жінка серйозно займається вже п’ятнадцять років. Улюблених робіт у неї немає, обожнює всі. Подобаються і великі пейзажі, і маленькі букетики. Взимку на стіні вивішує зимові, суворіші картини, а влітку і весною — світлі, життєрадісні.

Захоплення багатодітної мами

Наталія Гаврюш народилася в Алчевську, на сході України. До тринадцяти років проживала там. Батько був родом зі Сновщини, тому згодом родина переїхала до міста Сновськ, яке тоді мало назву Щорс.


Наталія Гаврюш

У Наталії завжди був потяг до малювання, вишивки, ще зі школи. Перебравшись у Корюківку, працювала підприємцем разом з чоловіком Михайлом. В родині зростало четверо синів. Згодом вони створили свої родини, подарували батькам гарних онуків. І знову мама в щасливих турботах.

Але потім діти і внуки роз’їхалися, і несподівано з’явилося багато вільного часу. Саме тоді давнє захоплення Наталії знову нагадало про себе. І поглинуло повністю

Наталія Гаврюш вишиває хрестиком, півхрестиком, використовує «французькі вузлики». Матеріали замовляє у провідних японських, данайських, англійських фірм, які й виступають розробниками схем вишивки.

Є художні роботи складні, до яких потрібно було докладати значних зусиль. Наполеглива корюківчанка вишивала їх по пів року, використовуючи рідкісні техніки. Це такі картини як «Іспанка», «Дівчатка», інші. Гарно виходять роботи, де зображені квіти, птахи, нетрадиційні портрети жінок.

Мистецтвознавець Ольга Тихоновська, котра брала участь у презентації виставки, сказала, що обидві землячки дуже талановиті, їхні роботи можна вважати маленькими шедеврами. Охочі долучитися до світу прекрасного, можуть завітати до музею щодня з 8 до 17 години, обідня перерва з 13 до 14 години.

Під час презентації в музеї:


Людмила Капитан


Наталія Гаврюш


Ольга Тихоновська виступає перед гостями


Квіти від Михайла Гаврюша

Віктор Божок, Сусіди.City. Фото: Віталій Остапенко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Людмила Лапитан, виставка, історичний музей, Корюківка, Наталія Гаврюш