GOROD.cn.ua

Ніжинця Олександра Юшка дружина розчленувала, посолила, розклала в п’ять пакетів і засунула до холодильника

36-річній Марині Кохан з Санкт-Петербурга, дружині 30-річного ніжинця Олександра Юшко (репера Енді Картрайта), оголошена підозра в умисному вбивстві.


Енді та дружина репера

Родина Юшко відома у Ніжині. Батько Костянтин Анатолійович був заступником директора Ніжинського коледжу культури і мистецтв імені Марії Заньковецької. Він помер кілька років тому. Вийшов з роботи, пройшов кілька десятків метрів. Стало зле, впав — і кінець. Мати, 63-річна Валентина Дмитрівна, і досі працює в коледжі, вона викладач-методист. Сестра живе у Білій Церкві.

Олександр виріс у Ніжині. Закінчив школу, потім Ніжинський державний університет імені Гоголя, факультет іноземних мов. І зник. Згодом знайомі і друзі дізналися, що він подався до Росії, живе у Санкт-Петербурзі, пише і виконує пісні у стилі реп. Взяв псевдонім Енді Картрайт. Останні роки сусіди по багатоповерхівці, де живе Валентина Юшко, не бачили, аби Олександр приїздив до матері. Коли її запитували: «Як Саша?» — вона відмахувалася: «Нормально». Не бачили репера і на прощанні з батьком. Кажуть, що і Сашко, і його мама дуже закриті. Про те, що Олександра вбила дружина, сусіди дізналися з інтернету. У попередніх свідченнях та сказала, що він помер від передозування наркотиками. Жителі будинку стверджують, що Олександр був тихонею. Успішно навчався і в школі, і в університеті, наркоти не вживав.

Історію про Енді Картрайта переповідають російські ЗМІ. Найпоширеніше «Фонтанка.ру» (один з сайтів Санкт-Петербурга). За даними «Фонтанки», за майже дев’ять років життя у Пітері Юшко жодного разу не притягувався до адміністративної чи кримінальної відповідальності, у тому числі за зберігання, вживання чи збут наркотиків.

Реєстрацію в Санкт-Петербурзі, як і громадянство, Олександр не отримав. Жив на орендованій квартирі на Невському проспекті разом з дружиною, дворічною донькою і тещею. 25 липня, за версією дружини, вона пішла на прогулянку. Коли повернулася через три години, за дверима кабінету чоловіка була тиша. Олександр був мертвий, обличчя посиніло, біля рота піна, на столі лежав шприц. Начебто, в період карантину по коронавірусу Юшко впав у депресію через відміну концертів і різке падіння доходів. А треба було платити і за простору квартиру, і на щось жити. І останнім часом у під’їзді стали з’являтися закладники (ті, хто приносить і ховає наркотики в обумовлене місце). Про те, що чоловік мертвий, вона нікому не сказала. Начебто не хотіла, аби громадськість дізналася справжню причину смерті співака, щоб не псувати йому репутацію. Планувала позбутися тіла, а згодом повідомити про безслідне зникнення Юшка. Його оточення могло в це повірити, бо Картрайт міг піти з дому і не з’являтися тижнями. Протягом чотирьох днів дружина розчленувала тіло чоловіка. Шматки розклала по чотирьох великих чорних пакетах для сміття, присолила, аби позбутися трупного запаху, і поклала в холодильник. Про це знала і мати, та здавати доньку до поліції не стала. Що далі робити з останками, Марина Кохан не знала. Зателефонувала подрузі і розповіла, що опинилася в непростій ситуації. Та мовчати не стала.

До квартири приїхала поліція. Перше, що вони зробили, вивели з оселі дитину. Потім обшукали квартиру, знайшли: молоток, ніж, пилку по металу, кухонну дошку, пластиковий тазик і наволочку, а ще пакети з м’ясом і кістками. Порівняли голову з фотографією у паспорті, встановили схожість з Юшко. Всю квартиру обнюхав пошуковий собака. Наркотиків не знайшли, не було і шприца, на який вказувала Марина.


Той самий холодильник у квартирі

Друзі загиблого здивовані версією про передозування. Хоча ходили чутки, що свої пісні Картрайт пише під кайфом. У численних інтерв’ю Енді Картрайт спростовував це: «В 90 відсотків випадків пишу абсолютно тверезим, решта 10 — це алкоголь. Хто вважає мою творчість результатом вживання «важких речовин», все це домисли. Я радий, що моя свідомість без стероїдів видає речі, які інші не видадуть «не упоровшись». Я проти будь-яких хімічних речовин, незалежно від того легальні вони чи ні, наркотики чи харчові добавки».

Первинна експертиза не знайшла наркотиків в організмі Юшка. Правоохоронці засумнівалися в правдивості слів Марини. Хоча вона заявляла, що готова пройти детектор брехні. Сумніви посилилися, коли з’ясувалося, що вона писала в інтернеті від імені мертвого чоловіка. У нього в мережі «Інстаграм» майже десять тисяч підписників. Востаннє він сам заходив туди 23 липня, а 27 вночі дружина в перерві між розчленуванням заходила на його сторінку і написала: «Лето в разгаре, бейте татухи, присылайте фотки. Р.S. Приятно, когда тексты твоих треков буквально идут по рукам». Підписники сторінки не помітили підміну, залишали коментарі, а «Картрайт» їм відповідав. Зі свідка Марина Кохан стала підозрюваною. Звідки вона, як познайомилися з Олександром, ніжинські сусіди не знають. Кажуть, жодного разу не бачили, аби Олександр привозив невістку до матері.

Нині судмедексперти з’ясовують причину смерті Юшка. Висновок про те, що його розчленували вже мертвим, є. За версією обвинувачення, причиною злочину став конфлікт між подружжям. Через неприязні відносини дружина вбила чоловіка, аби приховати сліди злочину, розчленувала. Одна з пітерських сусідок розповіла, що в день смерті репера чула страшенний дитячий крик з квартири Юшка. Вона вже хотіла викликати поліцію, та раптом все затихло.


Дружині ще мають провести психіатричну експертизу.

Адвокат дружини Ірина Скурту розповіла журналістам, що точиться боротьба за достойне поховання артиста за участі його прихильників. Захоронения поки що не буде, оскільки експертизи тіла можуть тривати до двох місяців. І спалювати у крематорії останки не будуть, бо під час слідства може постати питання про ексгумацію.

Зателефонувала матері:

— Прийміть співчуття.

— Я не можу ніяк відійти від цього горя, — розплакалася Валентина Дмитрівна. — Всі дзвонять, питають. А що я знаю?

— Будете забирати останки сина з Росії чи тільки урну з прахом?

— Обов’язково буду боротися, аби поховати тут.

Тим часом

Дружину заарештували, а у справі з’явився свідок, 24-річна дівчина, нібито коханка репера. Начебто чоловік збирався розлучатися з дружиною. Адвокат матері Юшка Антон Кобіт заявив, що жінка впевнена у вбивстві сина. Якщо дружина хотіла, щоб він пропав безвісти, для чого Марина відрізала кінчики пальців? Це для того, аби приховати сліди злочину, і в подальшому аби труп не був опізнаний.

* * *

В 2012 Картрайт написав свій перший альбом. Згодом випустив вісім дисків.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №32 (1786), 6 серпня 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Енді Картрайт, Олександр Юшко, Марина Кохан, розчленування, кримінал, Ніжин, «Вісник Ч», Валентина Остерська