GOROD.cn.ua

Шрек отримав орден «За мужність»

34-річний прапорщик, командир танка Геннадий Малий (позивний Шрек) з Воловиці Борзнянського району, який отримав орден «За мужність» третього ступеня, казав батькам, що він не на війні, а в Гончарівському.— Чому Шрек? Подобається мультик?

— Я такий самий. Великий зелений сепаратистоїд, — сміється Геннадій.

Зараз він у Гончарівському. Чекає демобілізації. 20 березня — рік, як призвали.

— За яку саме мужність орден?

— Мабуть, за те, що не злякалися. Влітку нас підбили під Георгіївкою, під час захвату села. Повиплигували, врятувалися. Але сам танк згорів. Після цього деякий час перебували на базовому таборі, в тилу. А потім поступила команда — змінити на передовій втомлений екіпаж. Тобто ми не відмовились, не злякалися, а знову повернулися на передову.

Батьки Геннадія, 57-річна мати Зінаїда та 66-річний батько Григорій, не знали, що син на війні. Казав, на полігоні.

— Такого наробив, що ми чуть не подуріли, — розповідає Зінаїда Максимівна. — Каже: «Я в Гончарівському». А моя душа наче чує. Дзвоню йому — якийсь шум не той. Пішли ми на Спаса яблука святить. Коло клубу люди кажуть: «А що там, Гену поранено?». Та ні, говорю. Тоді інша людина: «Там Гена сильно попав? Чи танк згорів?». Прийшла додому, родичка дзвонить — біжи у військкомат. Хтось там кудись приїхав, розповів про Гену. У військкоматі нічого не знали.

Коли ж племінник двоюрідний каже: «Тітко, заспокойтеся, це було вже три тижні тому». У сина після танка погано було з очима, дивиться — все в тумані. Так на кілька днів відпустки поїхав на Черкащину до двоюрідного брата, аби не додому. Коли дізналися правду, так раділи, що син живий, що й не лаяли.

Після школи навчався у Борзні у сільськогосподарському технікумі, покинув через два роки. В армії служив у Десні. Поступив у школу прапорщиків. Працював інструктором з водіння танків. У Десні, за контрактом. Коли у 2004-ому частину скоротили, звільнився. Перед війною Геннадій бурив свердловини.

* * *

Шрек — величезний зелений людожер із західноєвропейських казок.

Аліна Сіренко, тижневик «Вісник Ч» №11 (1505)

Теги: Геннадий Малий, АТО, орден «За мужність», Аліна Сіренко, тижневик «Вісник Ч»