GOROD.cn.ua

„Місто має дбати про маленьких чернігівців!”, - переконані у «Силі Громади»

Таку назва має нова кампанія Громадської платформи «СИЛА ГРОМАДИ», мета якої закладення в бюджеті Чернігова на 2009 рік доплати при народженні дитини в розмірі не менше 1 000 гривень. 
Як повідомив під час прес-конференції Олександр Ломако, причиною кампанії являється незадовільна динаміка росту населення в м. Чернігові, яка спостерігається протягом останніх років. Основною причиною скорочення чисельності населення спеціалісти називають низький рівень народжуваності, який вже тривалий час не забезпечує простого відтворення населення. Через це, вже кілька років поспіль Україна займає непочесні місця в першій п’ятірці країн з найбільшими темпами природного скорочення населення. В Чернігові ситуація ще гірша – наша область займає останні місця на демографічній карті країни.

«Сьогодні наявність дітей в сім’ї залишається перепоною до матеріальної стабільності», - заявив Олександр Ломако, та проілюстрував цю тезу конкретними цифрами. Так, рівень доходів і витрат сімей з дітьми на 20% менший ніж в середньому по Україні; в цих сім’ях рівень бідності вдвічі вищий; більшість сімей, де народжується дитина має дохід менший, ніж прожитковий мінімум. В зв’язку з цим, результати різноманітних досліджень стверджують: три чверті молодих сімей відкладають народження дитини на невизначений термін.  

На думку пана Ломако, частину сімейних проблем повинні вирішувати соціальні виплати. Основною виплатою, пов'язаною із поповненням сім'ї, є допомога при народженні дитини. Сьогодні таку допомогу надає держава. «Ми ж переконані, що міська влада Чернігова повинна зробити свій внесок та інвестицію в чернігівські родини – майбутнє міста», - зазначив він.
В 2007 році народилося 2523 маленьких чернігівця. Тобто, для реалізації запропонованої «Силою Громади» ініціативи потрібно близько 2,6 млн. гривень. В той же час, протягом останніх років спостерігається стала тенденція перевиконання бюджету міста. Отже, потрібно просто правильно перерозподіли ці кошти, а це значить, що вони не забиратимуться з інших галузей. Запропонована ініціатива повністю відповідає вітчизняному законодавству: як бюджетному кодексу, так і Закону про місцеве самоврядування. Таким чином, на переконання О. Ломако доплати з бюджету міста при народженні дитини – це можливо!

Олександр Ломако висловив сподівання, що його пропозиція зможе об’єднати всі політичні сили Чернігова, міського голову та депутатів міської ради. Для того, щоб це сталося, «Сила Громади» проведе збір підписів під ініціативою про доплати. «Наша мета – показати, що цього вимагає не тільки «Сила Громади», а все місто!», - заявив О. Ломако.

Також він розказав журналістам, що спеціалісти «Сили Громади» в даний момент працюють над розробкою міської програми, яка регулюватиме питання одноразової допомоги при народженні дитини. Він пообіцяв, що вона буде презентована громадськості та винесена на розгляд депутатів протягом місяця. «Я вірю, що ця програма та відповідна стаття бюджету на 2009 рік отримають необхідні 26 голосів у сесійній залі. Думаю, цьому може зашкодити тільки політика, якої має бути менше на місцевому рівні».   
Олександр Ломако переконаний, що про чернігівську родину потрібно не тільки говорити, але і дбати. Збільшення обсягу соціальних виплат має стати тільки започаткуванням великої комплексної і цілісної політики, яка врешті-решт позитивно вплине на демографічну ситуацію.

Головний лікар Чернігівського пологового будинку Василь Гусак заявив, що він підтримує запропоновану «Силою Громади» ініціативу. «Однозначно це дуже хороше починання. Я думаю, що якщо наші міські депутати зможуть виділити якісь кошти, однозначно це посприяє динаміці народжуваності в Чернігові. В крайньому разі, батьки зможуть купити дитині коляску, яка зараз коштує 900 гривень, а жодна дитина без коляски ще не виростала», - заявив пан Гусак. Він повідомив, що в Чернігові найгірша в Україні демографічна ситуація – в нашому місті більше за всіх помирає, та найменше народжується. Скорочення населення становить більше 4-х чоловік на 1000 населення.
Василь Гусак погодився, що матеріальна сторона дуже важлива в питанні стимулювання народжуваності, адже дуже дорого даються сьогодні дітки, тому кожна допомога є важливою. Також він висловив сподівання, що влада і депутати підтримають ініціативу встановити доплати з міського бюджету при народженні дитини: «Хотілося, б щоб наша міська влада надала ту допомогу, про яку щойно було сказано. Це було б велике діло для них – показати, що вона стимулює народжуваність. Я думаю, що матеріальна сторона має дуже велике значення, адже люди забезпечені не настільки, щоб вигодовувати, кормити і дати можливість рости своїй дитині».    

Головний лікар Чернігівського пологового будинку Василь Гусак

Олександр Ломако

 

Анастасія Максименко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.