GOROD.cn.ua

В Україні триває місячник добровільної здачі зброї

Вчора в приміщенні сектору зв'язків з громадськістю УМВС України в Чернігівській області відбувся брифінг за участю начальника прес-служби управління внутрішніх справ в області Сергія Бриля. Сергій Миколайович розповів присутнім представникам ЗМІ про результати місячника добровільної здачі зброї, який триває на території області.
А саме він зазначив: «Багатьом громадянам саме через повідомлення у ЗМІ відомо, що з першого вересня цього року в області та і в державі проходить місячник добровільної здачі зброї. Тобто всі хто в цей час добровільно приносить і здає в підрозділи дозвільної системи вогнепальну чи холодну зброю звільняються як від кримінальної так і від адміністративної відповідальності.

Не всі громадяни знають і те, що мисливські гладкоствольні рушниці, газові пістолети, які не були раніше зареєстровані в органах внутрішніх справ, після перевірки (якщо зброя не була викрадена чи не була знаряддям злочину) можна зареєструвати і в подальшому володіти та користуватись нею.
Законодавством передбачена «амністія». Частина 3 статті 263 говорить, що «Звільняється від кримінальної відповідальності особа, яка вчинила злочин, передбачений частинами першою або другою цієї статті, якщо вона добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої»

«Так станом на 23 вересня до органів внутрішніх справ області громадянами здано 142 одиниці вогнепальної зброї (45 - нарізної, 98 - гладкоствольної). Так наприклад управління одного з банків здало до міліції 31 одиницю нарізної короткоствольної зброї, а саме пістолети ТТ».
Громадянам також варто нагадати що стаття 263 Кримінального кодексу України «незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами» передбачає позбавлення волі на строк від двох до п'яти років. Що ж стосується гладкоствольної мисливської зброї, то тут передбачена адміністративна відповідальність. ст. 190 КУпАП гласить, що за «придбання, зберігання, передача іншим особам або продаж громадянами вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду без дозволу органів внутрішніх справ - тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї або без такої. А в разі повторного порушення - штраф від чотирьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї».

Кримінальна відповідальність настає і в разі виявлення незареєстрованої холодної зброї (кинджалів, фінських ножів, кастетів та ін) згідно ч.2 ст. 263 - «штраф до п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років».
Тож усіх громадян, які мають незареєстровану вогнепальну, газову, холодну та іншу зброю, а також громадян, які знайшли зброю та боєприпаси часів Другої Світової війни, просимо звернутися до працівників дозвільної системи Чернігівського міського чи районних відділів внутрішніх справ з метою її реєстрації або здачі та прийняття відповідного рішення».

УМВС України в Чернігівській області

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: зброя, Сергій Бриль