GOROD.cn.ua

Ліфти, покрівля та мережі у підвалі: які роботи проведуть на Шевченка 246А

 

Цей будинок у мікрорайоні Бобровиця на початку повномасштабного вторгнення рашистів опинився під прицільними обстрілами. Будівля зазнала масштабних руйнувань. Після відступу окупантів місто почало відновлювати багатоповерхівку. Тут провели демонтажні та підготовчі роботи, відновили контур будинку, пошкоджені несучі стіни, плити перекриття, балконні плити, внутрішні стіни, віконні блоки, вхідні двері тощо. Зараз у будинку є нагальна потреба у нових ліфтах, заміні покрівлі на даху, мереж у підвалі. Це одне із робочих питань, що прозвучали під час щотижневої ранкової наради у муніципалітеті 23-го квітня. Нещодавно управління ЖКГ Чернігівської міськради оголосило тендер на пошук підрядника. Після заверешення процедур у гуртожитку на вулиці Шевченка 246-а знову почнуться роботи.Планували проведення робіт, але затримка була із погодженням переліку робіт, тому тільки зараз оголошено тендер і розпочнуться роботи. Власне, тендер очікувана вартість робіт 9 млн 178 тис.грн. Місто виходить зі своїх можливостей, тому що,як і в минулому і позаминулому роках,першочергово закривався периметр будинку, аби дати тепло. Як і по інших будинках, які взяло на себе місто відновлювати після обстрілів, — говорить Тетяна Корж, представниця управління житлово-комунального господарства ЧМР.

Гуртожиток входить у десятку найбільш пошкоджених будівель рашистами під час облоги. Жителі багатоповерхівки кажуть, вони поступово оговтувалися після 2022-го і поверталися у свої оселі. Для них роботи, котрі скоро продовжать — надважливі.

Я листоноша, працюю на велосипеді, велосипед по сходам туди-сюди тягаю кожен ранок.Зараз я відпустці, а так дуже тяжко.Як буде ліфт, буде краще, звичайно, для всіх.Так само для дітей.І коляски, тут у нас теж є,що і діти є, і для пенсіонерів, для всіх, — каже Лілія, жителька будинку.

Термін встановлення і роботи ліфтів на пряму залежить від темпів їхньої доставки у Чернігів. Задля пришвидшення процесу їх замовлятимуть в українського виробника. Про це під час наради у муніципалітеті повідомив в.о начальника управління ЖКГ Андрій Черненко. До прикладу, у будинку по вулиці Чорновола 15, в який нещадно поцілили рашисти, коштом міста відновлювали ліфти. Довелося чекати поставки півроку адже їх виробляють у Туреччині. Додамо, громада продовжує підтримувати чернігівців, чиє житло постраждало внаслідок агресії окупантів. Загалом у період з 2022-го по 2023-й рік місто взяло на себе капітальні аварійно-відновлювальні роботи у понад сотні будинків. Тоді завдяки оперативності будівельників та налагодженій роботі міської влади з парнерами та донорами у більшості осель вчасно розпочався опалювальний сезон.Джерело: телеканал "Новий Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ремнот, будинок, Бобровиця