GOROD.cn.ua

На зведення фортифікаційних споруд на Чернігівщині виділили понад 800 млн. грн.

 

На будівництво фортифікаційних споруд у Чернігівській області з державного бюджету виділили 804 мільйони гривень. Це 50% від загальної потреби. Загалом на будівництво необхідно понад 1,5 мільярда гривень. Про це під час засідання в Чернігівській ОВА 22 квітня повідомив начальник управління капітального будівництва Ярослав Слєсаренко.На фото Ярослав Слєсаренко

"Розпорядженням Кабінету Міністрів від 19 січня 2024 року виділено 804 мільйони гривень на таке будівництво. Необхідно на сьогодні — 1 мільярд 519 мільйонів гривень. Управління капітального будівництва, як замовник даних робіт, уклало 55 договорів у 2024 році. Також ми продовжуємо роботи по договорах, які були укладені та на які було фінансування з 2023 року. Взагальному у нас 64 договори на роботи. На сьогодні роботи продовжуються на всіх ділянках де це дозволяє погодні умови та місцевість".

На сьогодні є ряд проблем, через які будівництво оборонних рубежів ускладнено, каже Слєсаренко.

"Чернігівська область є дуже заболочена місцевість, з урахуванням цього — високі води, які не дозволяють виконувати роботу важкою будівельною технікою. На сьогодні у місцях з високим рівнем ґрунтових вод, будуються споруди наземного характеру. З габіонів. Це те, що ще не використовувалося ніде для оборонних рубежів. Ми будуємо взводні опорні пункти в межах області, а також будуємо безперервну лінію невибухових загороджень".
Чи можливе залучення волонтерів до будівництва фортифікаційних споруд на Чернігівщині начальник управління відповів так:

"Ми будуємо споруди з бетону, які руками не зробиш. Працює техніка і працюють спеціалізовані люди. Проблема є з механізаторами, водіями, бо ці люди залучені до нашого війська. Інколи не вистачає і техніки для будівництва".

Джерело: телеканал "Суспільне Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: будівництво, фортифікація, Слєсаренко