GOROD.cn.ua

Чернігівські лікарі розповіли про стан постраждалих після ракетного удару

 

У лікарнях Чернігова перебувають 38 людей, 12 — у важкому стані, 10 — середньої тяжкості, сказав начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус в телемарафоні "Єдині новини". З осколковими пораненнями, множинними посіченнями та ураженнями кінцівок. В такому стані привозили постраждалих після ракетного обстрілу 17 квітня до лікарень міста. У приймальному відділенні медики сортували поранених, після чого або забирали на операційні столи, або на обстеження лікарів.Про це розповів медичний директор обласної лікарні Валерій Чобітько.

Обласна лікарня

За словами Чобітька, до обласної лікарні за допомогою звернулися 13 людей, з них десятеро госпіталізовані. "Швидкі" привозили травмованих кожні дві хвилини.

"Коли з-під завалів доставляли до нас пацієнтів, то вони були у найважчому стані. Це якраз ці пацієнти, вони наразі перебувають у відділенні реанімації. На сьогодні явної загрози життю немає, стан більш-менш стабілізується, в тому числі пацієнти, які перебувають в реанімації. Це мінно-вибухова травма, були множинні посічення, політравми, ураження багатьох органів і систем, це нейрохірургічні поранення, де проводилися оперативні втручання, грудної клітки ураження і судин, верхніх і нижніх кінцівок".

Міська лікарня №2

До міської лікарні №2 звернулися 26 людей, розповіла медична директорка Наталія Фурс. З них чотирьох людей госпіталізували."В реанімації помер один пацієнт. Він мав множинні поранення, відкриті переломи кісток тазу, пошкодження великих судин, стегна, травматичний і шок третього ступеня. Він був прооперований, була здійснено переливання крові, але на жаль, пацієнт помер".

У лікарні зараз перебуває троє пацієнтів, один у важкому стані у відділенні неврології. Двоє у стані середньої важкості у травматологічному відділенні."На даний час їх стан стабільний, їх соматичний стан середньої важкості. Зараз ми виконуємо всі процедури й маніпуляції, які вони потребують. Будемо дообстежувати й далі вирішувати: чи лікувати в нас, чи переміщувати на лікування в Київ", — розповів завідувач травматологічного відділення міської лікарні Богдан Рожило.

Районна лікарняІнна Фесенко, генеральна директорка районної лікарні
, яка розташована неподалік від місця влучання, розповідає: після вибуху люди приходили до них пішки, когось доставляли на машинах. Люди були з пораненнями різних ступенів тяжкості.

"Сортування людей ми повинні були проводити: кому одразу допомогу надавати, кого в черги. Оперували в приймальному відділенні. Маленькі операції, діставали кусочки скла і снарядів. Те, що потребувало більших втручань, то уже по відділеннях, операційна і реанімація. Також пацієнтів ми в обласну лікарню доставляли важких".

Наразі у райлікарні залишається одна людина на амбулаторному лікуванні. Як повідомила Суспільному гендиректорка обласної дитячої лікарні Тетяна Лебедєва, до них звернулися троє дітей, всі вони отримали допомогу і поїхали додому на амбулаторне лікування.

Нагадаємо, внаслідок обстрілу Чернігова загинули 18 людей, поранених — 78, з них четверо дітей.

Джерело: "Суспільне Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Іскандер, обстріл, поранені, лікарня