GOROD.cn.ua

Громади Чернігівщини отримують необхідний транспорт за програмою «U-LEAD з Європою»

 

За інформацією від начальника Чернігівської ОВА В’ячеслава Чау­са, ще у 2022 році 19 громад Чернігів­щини одержали екстрену допомогу від «U-LEAD з Європою» (програма спів­праці між українським урядом, Європей­ським Союзом і його державами-члена­ми Німеччиною, Польщею, Данією та Словенією) на суму 1 мільйон євро. Це навантажувачі, трансформатори, розріз­ні пилки, освітлювачі — те, що було по­трібно в екстремальних умовах подолан­ня наслідків бойових дій. Зараз триває другий етап невідкладної допомоги для громад — доправлення транспорту.На фото вантажний автомобіль CITROEN JAMPER, який отримала Новобасанська ТГ

Так, днями Новобасанська і Кіптівська територіальні громади отримали вантажно-пасажирські автомобілі.

— Нам у громаді необхідна така «під­ручна» машина. Як кажуть, щоб була по­стійно на підхваті в соціальній, освітній, комунальній сферах — для підвезення людей, перевезення гуманітарної допо­моги, якихось меблів тощо. Наприклад, щоб працівники комунального госпо­дарства, виїжджаючи на ремонт водого­ну чи заготівлю дров, могли самі сісти і з собою покласти необхідні інструменти, господарське приладдя й інші речі, — го­ворить голова Кіптівської ТГ Володи­мир Кучма.

Обидві громади вже давно співпрацю­ють із Програмою «U-LEAD з Європою».

— Ще до повномасштабного втор­гнення програма нам допомагала в кон­сультаціях, у підготовці наших фахівців, — розказує заступник сільського голо­ви з питань діяльності виконавчих орга­нів Новобасанської ТГ Валерій Мозговий. — Після вторгнення росіян поча­лась і матеріально-технічна допомога. У 2022-му від Програми «U-LEAD з Євро­пою» ми отримали навантажувач, гене­ратори, бензопили, пересуваний ліхтар - освітлювач та інше обладнання. І що­йно отриманий новий автомобіль Citroen Jumper для нашого комунального госпо­дарства вкрай потрібний, адже в населе­них пунктах громади багато роботи з лік­відації наслідків вторгнення, а також за­галом із благоустрою.

У нашій громаді два села — Нова Басань і Новий Биків — були на лінії вог­ню, і руйнувань різного ступеня тяжкості зазнали близько 600 домоволодінь, із них 70 зруйновані повністю, десь у 150 пошкоджено вікна, двері, дах. Що ж до у об'єктів критичної та соціальної інфра­структури, то в Новому Бикові значних пошкоджень зазнали школа (з її ремонтом також допомогла Програма «U-LEAD і з Європою», відновлювальні роботи ще тривають), дитсадок “Яблунька” (зараз він не функціонує, для дошкільнят ми об­ладнали приміщення в загальноосвіт­ньому закладі), Будинок культури, при­міщення старостинського округу. У Новій Басані також пошкоджені школа й дитя­чий садок, будівля сільської ради, в обох селах постраждали приміщення амбула­торії. Щось ми відновили власними си­лами, щось — із допомогою благодійних організацій.

Обидва посадовці дякують Програ­мі «U-LEAD з Європою» та урядам єв­ропейських країн за матеріально-техніч­ну допомогу.

— Таким чином, громада може влас­ні кошти не вкладати в те, що надано за програмою, а спрямувати їх на допомогу ЗСУ, зокрема нашим землякам-воінам, — зауважує Валерій Миколайович.

Джерело: газета “Гарт”, Аліна Ковальова. Фото із сайта Новобасанської ТГ

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: транспорт, громади, допомога, благодійники