GOROD.cn.ua

КРАІЛ створюватиме чергову Консультаційно-експертну раду

 КРАІЛ (Комісія з регулювання азартних ігор і лотерей) починає займатися підбором нових співробітників, які входитимуть до складу Консультаційно-експертної ради КЕС). Такого рішення дійшли в процесі засідання Комісії в лютому цього року.

Хто матиме право стати членом ради?

До складу КЕС можуть входити члени інститутів громадянського суспільства, науковці інших країн, фахівці-практиканти, рід занять яких пов'язаний з галуззю азартного бізнесу, що вважаються професіоналами в індустрії гемблінгу, якщо вони відповідають відповідним правилам під час добору кандидатур у члени Ради.

Претенденти в КЕС зобов'язані мати бездоганну репутацію і практичний досвід в ігровому бізнесі (і не тільки в грі Шарки). До ради не можуть прийняти тих осіб, хто має судимість або на них накладався адміністративний штраф за корупційну діяльність, а також осіб, які є громадянами Росії. Повний перелік критеріїв, яким потрібно повністю відповідати претендентам до ради, розміщено на вебсайті КРАІЛ. Крім того, там же надана повна інформація для того, щоб можна було взяти участь у відборі кадрів до Ради.

Кількісний склад і термін дії КЕС

До Ради входитиме 11 осіб. Їхні повноваження будуть законними протягом одного року. Також передбачено, що проводитимуться збори щонайменше один раз на місяць.

Які обов'язки будуть у КЕС?

КЕС - це підрозділ КРАІЛ, який займатиметься складанням рекомендаційних порад для забезпечення оперативного та ефективного контролювання гральної індустрії в Україні. Рада братиме участь у розгляді різних проєктів і документів, які розроблятимуться КРАІЛ.

Досягнення попередньої Ради експертів

Попередники протягом року продуктивної роботи склали безліч експертних пропозицій та різноманітних законопроєктів, сформували спеціальну робочу групу, яка відповідала за рекламування гемблінгу. Також вони звернулися до компанії Google щодо програми рекламування азартного бізнесу, який має на це тільки законні підстави (зокрема й для таких ігор як Біг Бамбук).

Підбиття підсумків

Створена рада збільшуватиме ефективність роботи КРАІЛ і допомагатиме вирішувати різні питання, пов'язані з гральним бізнесом. Адже ця галузь дуже складна, оскільки ще існує багато тіньових інтернет-платформ, що надають свої послуги. Як видно з вимог, що висуваються до кандидатів, не так просто стати членом ради, оскільки потрібно відповідати абсолютно всім висунутим вимогам. Незважаючи на те, що КРАІЛ планують ліквідувати (за ініціативою Міністерства цифрової трансформації), все одно ця служба продовжує ефективно вести роботу: займатися ліцензуванням, виявляти нелегальні платформи, проводити перевірки організаторів грального бізнесу та багато іншого.

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.