GOROD.cn.ua

Цей день настав: як почати займатись спортом — 5 простих порад

 

У сучасному суспільстві існує справжній культ спорту. Тисячі інфлюенсерів популяризують його на своїх сторінках в соціальних мережах шляхом поширення “стильних фото” зі спортивного залу. Однак іноді подібна інформаційна кампанія може тиснути на звичайних користувачів, викликаючи в них почуття провини за те, що вони не займаються фізичною активністю. Фактично, вони відчувають себе аутсайдерами і намагаються вклинитись в цей “спортивний потік”.

65c3713ad1875.webp

Втім, нерідко бажання стати частиною “трендової тусовки” змушує людей займатись спортом далеко не задля користі та задоволення. Навпаки, ця діяльність перетворюється на каторгу, яка погіршує емоційний стан та відбиває бажання продовжувати займатись нею надалі. Саме тому, потрібно грамотно підходити до занять спортом. Ловіть декілька порад про те, як це зробити.

1. Для чого вам це?

Доволі просте, але таке важливе запитання. Яка ваша мотивація? Ви займаєтесь спортом, бо хочете цього, чи так потрібно? Мотивація — це рушійна сила, яка допомагає досягати успіхів у різних сферах. Наприклад, я буду вчити англійську, аби вступити в Кембрідж. Маємо ціль — мотивація працює. Ви хочете підкачати прес, живіт, пізнати своє тіло за допомогою йоги, покращити гнучкість чи взагалі піти в серйозний спорт і займатись боксом? Відповідь за вами.

2. Оберіть вид спорту, який вам подобається

Ця порада дещо перекликається із попередньою. Якщо більшість ваших знайомих ходить на фітнес, а ви хочете займатись дзюдо, то не зволікайте та йдіть на дзюдо! Не полюйте за трендами, а дослухайтесь до своїх бажань. Таким чином, ви отримуватиме задоволення від фізичної активності і будете вмотивованими розвиватись в улюбленому виді спорту й надалі.

3. Спортивний бадді

Тут мова йде про те, що разом завжди легше починати щось нове. Тож спортивний друг буде чудовою мотивацією для занять спортом. Він зможе підтримати, допомогти, виправити помилки у виконання вправ і просто перетворити тренування на веселу тусовку. Найголовніше — правильно оберіть свого бадді і буде вам щастя.

4. Не беріть на себе занадто багато

Нерідко люди відкладають заняття спортом через страх об’єму майбутньої роботи. Одразу в голові виникають думки а-ля: “Тренування по дві години, а потім кардіотренування, а ще треба стати профі за місяць і бла-бла-бла”. Певна річ, що такі думки налякають навіть професійного спортсмена. Вдихніть, видихніть та зрозумійте головне — найкращий результат потребує багато часу. Попросіть свого тренера розписати вам програму тренувань. Таким чином, ви збережете своє фізичне та психічне здоров’я.

5. Відпочинок — це база

Запам’ятайте раз і назавжди — ви не зобов’язані проводити все своє життя в спортзалі. Впроваджуйте тренування поступово, міксуючи їх з відпочинком. Чому це важливо знати на початковому етапі? Причина в тому, що привчати себе до балансу між заняттям спортом та відпочинку необхідно ще до початку заняття спортом (ось такий дисонанс, так-так!). Таким чином, ще на березі ви зрозумієте, що фізична активність — це не так страшно, як здається на перший погляд.

 
 

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.