GOROD.cn.ua

Сучасний мультимедійний простір з’явився у 35-й школі Чернігова

 

Зі звичайної бібліотеки — на сучасний мультимедійний простір. У чернігівській школі № 35 відкрили функціональний хаб, де учні, вчителі та батьки можуть неформально обмінюватися думками, розв’язувати проблеми та співпрацювати. Цей проєкт реалізували за підтримки ГО «DOCCU» — «Розвиток громадянських компетентностей в Україні» — та фінансування міжнародної неурядової організації Finn Church Aid в межах програми «KOLO Clubs 2.0», яку підтримало міське управління освіти.

–Дуже круто, що наша школа має змогу брати участь у таких заходах, що на нашу школу виділяють кошти для реалізації таких проєктів. Це важливо, тому що все зараз стає більш сучасним, і наша школа, мені здається, також має стати сучасною, щоб приваблювала й учнів, і, звичайно, щоб вона була більш сучасна, щоб це була дійсно школа мрії наших учнів, – зазначила віцепрезидентка школи № 35 Дарина Джусюк.

Відкриттю простору передував шляхзавдовжки майже в рік. Спочатку для учнів шостих, сьомих та восьмих класів професійні ментори провели серію тренінгів, де познайомили школярів, зокрема, з основами проєктної діяльності. Далі учні розбилися на п’ять команд, кожна з яких розробила власний концепт візуалізації майбутнього хабу. Вчителі не обмежували дітей, навпаки, підтримували кожну ідею. Згодом у школі провели вибори — учні мали визначити, який із п’яти варіантів буде реалізований. Кожна команда агітувала за свій проєкт, аби залучити якомога більше голосів. За підсумками переміг концепт «Art Life». Як розповіла одна з його розробниць Дарина Джусюк, в основу заклали передусім функціональність та сучасний дизайн хабу.

– Ми мали на меті зробити його більш сучасним, світлим і, звичайно, щоб він був практичним, щоб тут могли проводити різноманітні заходи, різноманітні збори шкільного парламенту, можливо, якісь майстер-класи, воркшопи, щоб тут могли бути гуртки, – розповіла Дарина Джусюк.

– Зараз діти дуже активні: вони багато що знають, вони бажають реалізувати свої ідеї, а ідей у них, повірте мені, дуже багато. Тому що от п’ять команд ми створили. А можна було створити десять команд, навіть більше. Вони мають бажання, і, ви знаєте, це бажання — величезне, – каже заступник директора Чернігівської ЗОШ № 35 з навчально-виховної роботи Сергій Повх.

Втілювати дитячі мрії в життя розпочали у вересні. Професійна дизайнерка удосконалила учнівський проєкт, а також допомогла у виборі матеріалів та меблів. І вже напередодні Нового року ремонтні роботи завершилися. З технічним забезпеченням хабу також допомогли Finn Church Aid. Тепер сучасний простір має все необхідне для комфортного навчання, розваг тощо та повноцінно функціонує. Відтак у ньому вже проводять заходи, зокрема, фасилітаційні сесії. На одній із них група учнів та вчителів напрацьовували стратегії розвитку виховної роботи.

– І ми побачили, що й діти, і вчителі висловлювали свої думки, як вони хочуть цей простір оновити, як вони хочуть розвивати учнівське самоврядування. Це й різні гуртки, позакласні заходи, спортивні змагання. І діти мали можливість погоджуватися із думкою вчителів, адміністрації школи чи не погоджуватись. Тобто в такий спосіб ми хотіли показати, що не адміністрація закладу розробляє стратегію розвитку закладу освіти, а беруть участь і учасники освітнього процесу, – розповіла директорка Чернігівської ЗОШ № 35 Наталія Іваницька.

– Беручи участь у таких от проєктах вони долучаються до громадськості, до управління. Поки що на рівні школи, але вони вже проходять, скажемо, цей етап, і в майбутньому, уже в дорослому віці, вони будуть знати, як вони мають можливість впливати не тільки на школу, але й на місто, й на нашу державу також, – підкреслив заступник директора Чернігівської ЗОШ № 35 з навчально-виховної роботи Сергій Повх.

Окрім облаштування хабу, у межах співпраці з громадською організацією «DOCCU» у 35-ій школі відбулася і низка заходів. Зокрема, педагоги пройшли курси з надання першої допомоги, громадянської освіти та демократичних цінностей, а учні одержали психологічну підтримку та можливість відновитися після стресу. Додамо: сучасні простори — «KOLO Club-и» — незабаромвідчинять свої двері і в області — у Куликівці, Талалаївці та Андріївці.Джерело: телеканал "Новий Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: школа, простір