GOROD.cn.ua

На Масанах у Чернігові інвестори не можуть отримати житло

 

Доплатити половину вартості квартири або ж її перепродадуть іншому покупцеві. Листи такого змісту отримали чернігівці, що вклались у будівництво багатоповерхівки "Європейський двір-2" на Масанах у Чернігові. Після активних бойових дій забудовник вимагав сплатити додаткові 5% від вже вкладеної суми, частина інвесторів відмовились. Тому забудовник — "Еко Комфорт Груп" перед здачею об'єкта в експлуатацію підняв суми доплати в середньому до 50% та пригрозив виключенням людей з кооперативу. Чи мають інвестори перспективи в суді, — читайте далі.

Що кажуть чернігівці, які купили квартири

Павло Сиротенко придбав житло у ЖК "Європейській двір-2" на етапі будівництва. Багатоповерхівку почали зводити у 2020-му році. У вересні 2021 Павло уклав договір із забудовником та сплатив 100% усіх внесків. На сайті забудовника йдеться, що багатоповерхівку мали б здати в експлуатацію у червні 2022 року."Після початку повномасштабного наступу ми отримали листи з пропозицією доплатити 5% від суми внеску. Я приїхав до них офіс і зробив їм таку пропозицію: ви добудуйте, і ми вам заплатимо цих 5%. Зразу пішли ще погрози, дзвінки, що якщо ви не заплатите, ви будете виключені з кооперативу, а ваші квартири будуть продані", — розповів інвестор.

Доплачувати до завершення будівництва відмовились щонайменше семеро вкладників. З часом, говорить Павло Сиротенко, забудовник збільшив для них суму доплати. Так, ціна квадратного метра у квартирі Павла зросла з початкових 13 до 20 тисяч гривень. Чоловік має доплатити половину тієї суми, яку вже сплатив.На фото - Павло Сиротенко

"Заплачено було мною 811 750 грн – це було 100% всіх внесків: цільовий, пайовий і вступний внесок. Ще хочуть, щоб я доплатив 390 750 гривень".

"Хочу попередити потенційних покупців цих квартир, що з вами будуть укладені незаконні договори. Ми будемо оскаржувати їх у суді", каже інвестор.На фото - Микола Смалюга

Микола Смалюга також інвестував у квартиру, він каже:

"Вони не те що просили, вони поставили умову: до такого-то числа сплатити 5%. Але я втратив роботу, воєнні ж дії в державі ідуть. Я не мав змоги заплатити. Потім вони уже 15% згодом, а потім 200 тисяч. От зараз я звертався до них, — 200 тисяч треба доплатити при тому стані, що моя квартира 361 тисячу коштує".

Як пояснює ситуацію ТОВ "Еко Комфорт Груп"

В жовтні усім вкладникам, які не доплатили за квартири, прийшов лист. У ньому йшлося, що забудовник розпочинає процедуру виключення їх з кооперативу. Щойно знайдуть нових покупців, їм повернуть гроші. Керівництво компанії-забудовника "Еко Комфорт Груп" ситуацію пояснює здорожчанням вартості будівництва.На фото - Вадим Сендецький

"Коли ми відновили будівництво у 2022 році в травні, то була тільки у нас коробка, вмонтовані вікна, монтаж був вікон. Ну і все. Ціна для завершення будівництва з минулим роком і з цим здорожчала десь у два рази. Якщо, наприклад, беремо газопостачання – минулого року ціна була один мільйон в цьому році – п'ять мільйонів", каже директор "Еко Комфорт Груп" Вадим Сендецький.

За словами Сендецького, досі вкладників з кооперативу не виключили.

"Будинок в цьому місяці плануємо вже здавати, а в наступному – здати в експлуатацію. Якщо не буде доплат при введенні в експлуатацію, то будуть розриватися договори з ними, вони отримували повідомлення. Квартири будуть виставлятися на продаж. Їм будуть повертатися кошти".На фото - Олег Музика

Керівник місцевої агенції нерухомості "Новалад" Олег Музика називає проблему системною. З його слів, кінець 2022 року, майже всі забудовники, які працюють з грошима інвесторів, почали підіймати ціни на раніше продані, але не добудовані квартири. Це пов’язано зі здорожчанням будівельних матеріалів та порушеною логістикою.

"Я, зі своєї сторони, буду рекомендувати людям все ж таки сідати і рахувати, як вийти з ситуації. Порахувати квадратний метр на сьогодні, порахувати, скільки він вклав, яку різницю треба додавати. І що він втратить, якщо відмовиться, бо забудовнику простіше повернути гроші. 15% — це точно варто, бо квадратний метр вже ніколи не буде коштувати як до війни".

Думка адвокатаНа фото - Олексій Кінебас

Найбільш поширеним способом оформлення інвестиції у будівництво у Чернігові на думку адвоката Олексія Кінебаса є підписання попередніх договорів. Часто такі договори не завірені нотаріально, а отже є нікчемними. В такому випадку, говорить Олексій, інвестори лишаються незахищеними.

"Тобто, змусити по цьому договору щось роботи забудовника – майже нереально", — каже адвокат.

У випадку ж з "Європейським двором-2" інвесторів включали до обслуговуючого кооперативу як асоційованих членів. На думку Олексія Кінебаса, вони мають більше шансів у суді.

"У такому випадку певна перспектива судова в людини є. Тут уже можна змушувати кооператив за ті кошти, які були сплачені, добудувати. Посилаються на загальну норму, що голова кооперативу має право змінювати розмір внесків. Ну має право, так. Але ж є договір з особою, в якому чітко вказано, що за цю квартиру, цієї площі, в такому місці, сплатив цей внесок у 100%, отже він може розраховувати на те, що йому це житло буде передано".

Джерело: "Суспільне Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Масани, будівництво