GOROD.cn.ua

До 20 годин у блекаут: у школі №33 Чернігова встановили сонячні панелі

 

Потужні сонячні панелі з акумуляторами встановили у Чернігівській школі №33. Їхнє використання дозволить навчальному закладу працювати в автономному режимі впродовж 20 годин. Нині нове обладнання вже забезпечує роботу системи вентиляції та подачу світла в шкільне укриття. Нагадаємо, саме тут в лютому-березні 2022-го від масованих рашистських обстрілів ховалися сотні містян.33-тя школа стала другою в місті, де з’явилося альтернативне джерело живлення. Зараз тут функціонують 20 сонячних панелей з потужністю 10 кіловат. Їх встановили у межах першої частини проєкту «Energy for Ukraine» за підтримки благодійного фонду “Nova Ukraine”. Виконання робіт, передбачених другим етапом проєкту, благодійники розпочнуть незабаром – встановлять таку ж кількість панелей та додаткові акумулятори, що дозволить забезпечити максимальний запас електроенергії.

Як розповів представник підрядної організації, Олексій Шишканов, після виконання другого етапу проєкту вони планують збільшити кількість споживачів альтернативного джерела енергії.

33-тю школу обрали не випадково. Головний критерій – наявність великого укриття, яке необхідно забезпечувати світлом під час планових або аварійних відключень. Як розповів начальник управління освіти Василь Білогура, напередодні встановлення сонячних панелей у навчальному закладі капітально відремонтували покрівлю.

Допомагає налагодити комунікацію місцевої влади з благодійниками волонтер Ілля Деречин. Нині він активно залучає міжнародні організації, аби ті підтримували Чернігів, який став для нього другим домом після того, як рідне місто Іллі опинилося в російській окупації.

Джерело: телеканал "Новий Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: школа, панелі