GOROD.cn.ua

У Чернігівській області стає все дорожче утримувати одного учня у сільських школах

 — Наша громада має найгіршу в області шкіль­ну мережу щодо кількості повних класів, — зазна­чають у Сосницькій селищній раді. — І з року в рік си­туація погіршується. Через це втрачається значна час­тина коштів із місцевого бюджету. Адже на фінансову підтримку від держави можна розраховувати тільки тоді, коли в класі є п ’ять і більше школярів.

У хлоп’яницькій школі усього 28 дітей, і тільки два класи наповнені. У першому, другому, третьому і чет­вертому, разом узятих, — 6 учнів. Утримання одно­го учня на рік становить 108 тис. грн. Схожа ситуація у вільшанській і конятинській школах, де на утриман­ня одного здобування освіти йде майже 90 тис. грн. Для порівняння: у Сосницькій гімназії — 29 тис. грн.


Для розв’язання проблеми депутати недавно за­твердили перспективний план оптимізації мережі за­кладів загальної середньої освіти громади. У його рам­ках учнів хлоп’яницької школи пропонується перевес­ти до чорнотицької, учнів із конятинської — до спаської, а з вільшанської — до волинківської. Таким чином удасться досягти наповнюваності усіх класів й отриму­вати освітню субвенцію.

Але це можливо лише при наявності шкільних ав­тобусів, які підвозитимуть учнів до навчальних закла­дів. Якщо їх не буде, оптимізацію доведеться відтермінувати.

Джерело: газета “Гарт”, Марія Ісаченко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: село, школа, утримання