GOROD.cn.ua

На Менщині запрацювали сучасні системи оповіщення

 

Сучасні системи оповіщення на Менщині почали встановлювати (згідно з рішенням Ради оборони області) ще минулого року.- Вони вже є в Макошиному, Бірківці, Дяговій, Киселівці, Синявці. Купували поступово - коштом місцевого бюджету: до нього були внесені відповідні зміни. У цьогорічному вересні нова система оповіщення з'явилась в Мені — розповідає секретар міськради Юрій Стальниченко.

Міська (вона на 200 ватів) майже вдвічі потужніша за сільські. Коштує 35 тисяч гривень Для інших населених пунктів придбали по 32 тисячі. Проте, стверджує Юрій Віталійович, після доопрацювання їхній функціонал став практично однаковим.

Тепер про небезпеку сповіщає не лише звуковий сигнал, як це бу­ло раніше, а й текстове оголошення. Адже крім повітряної тривоги під час загрози атаки дронами чи раке­тами, може бути загроза ще й хіміч­ної чи радіаційної атак. Щодо них існують свої сигнали (скажімо про хімічну небезпеку попереджає звук церковних дзвонів, про радіаційну - дзвін у набат), але не всі про це знають тому повідомлення важливі.

Встановлена система оповіщення дає можливість не лише попереджа­ти про тривогу, а й доносити до мешканців важливу інформацію з офіційних джерел, якої у перші дні повномасштабного вторгнення дуже бракувало.

Або, скажімо, повідомляти про евакуа­цію. Можна транслювати онлайн радіо, звернення керівництва громади тощо, — продовжує Юрій Стальниченко.


— Щоранку о дев'ятій годині лунає спо­віщення про загальнонаціональну хвилину мовчання за загиблими, внаслідок російської агресії. Раніше це повідомлення через невелику потужність колонки було добре чути лише на Алеї Героїв.

Двічі на день передається інформація Нацполіції про кібершахрайство. Невдовзі додамо повідомлення від Служби зайнятості, Пенсійного фонду тощо.

Для керування системою потрібні комп'ютер і допуск до управління. До­пуск є в певних працівників міськради. — Дехто, особливо ті, чиї осе­лі біля гучномовців, вважає гучність сигналу нової системи оповіщення занадто високою.

- Її розробляли в Харкові - з розрахунку на велике місто. То­му наші фахівці постійно щось доопрацьовують. Це стосується: сиг­налу.

— Чи планується встановлен­ня таких систем в інших селах громади?

Так, їх ще має бути не менш ніж 12. Ведуться переговори щодо фінансування з фондом “Партнерство заради України”. Крім цього, найближчим часом у центр Мени буде встановлено світлодіодний екран. Це один із заходів, який реалізується для мешканців нашої громади міжнародними партнерами (фінансування буде їхнім коштом) з метою більш повного інформування. Роботи почнуться після визна­чення організації, яка має їх вико­нувати.

З огляду на те що світлодіодні вуличні екрани, згідно з даними спеціальних досліджень, привертають увагу понад 95 відсотків людей, можна зробити висновок, що інформування буде ще і більш масовим. Для громади, розташованої всього іа 60 кілометрів від кордону це має неабияке значення.

Джерело: газета “Гарт”, Марія Ісаченко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: оповіщення, Мена