GOROD.cn.ua

Під Черніговом вже рік стоїть порожнім модульне містечко

 

Модульне містечко, для тих хто втратив житло через бойові дії, понад рік стоїть незаселене і заростає чагарниками. Більше того, злодії почали красти з нього деталі. Дану інформацію виклав у своєму фейсбуці волонтер Олег Серик. Чоловік обурений тим, що дане містечко, яке було завезено до нашої області, завдяки фінансовій допомозі європейських партнерів стоїть без нагляду, у ньому ніхто не живе, та навіть звернувся з цього приводу до президента України.
Також він зазначив, що до нього постійно звертаються люди, що втратили житло і вимушені платити за орендоване, а вони б могли заселитися у ці будиночки, просять поставити такі у них на подвір'ях, бо деякі змушені жити у сараях чи гаражах. Відеозвернення Серика у фейсбуці поширили більше 48 000 осіб.

Дана інформація дійшла до начальника Чернігівської військової адміністрації В'ячеслава Чауса і він опублікував на своєму телеграм-каналі наступний текст:

Увага: поширення проросійських наративів

У звʼязку з поширенням маніпулятивної інформації щодо модульного містечка у громаді біля Чернігова повідомляємо.

У Чернігівській області у 6 модульних містечках (1004 місця) на даний час вільно 55% місць. Люди поступово переїжджають у відновлене житло. ЖОДНОЇ заяви на поселення у модульні містечка НЕМАЄ.

Разом з тим, одне із містечок зарезервоване під заходи з евакуації населення із прикордоння у разі загострення ситуації, або інші екстрені випадки, коли виникне необхідність переселення великої кількості людей. Триває війна, і загрози з боку країни-агресора ніхто не відміняв.

Водночас Чернігівська ОВА звернулась до правоохоронних органів із заявою щодо поширення інформації з планів реагування, що може у подальшому наразити на небезпеку людей, які переміщатимуться до місць евакуації.

Також звертаємо увагу, що поширення меседжів припинення допомоги від міжнародних партнерів є частиною російської пропаганди, який свідомо чи несвідомо підіграють деякі місцеві «блогери».


Аналогічний текст з'явився і на сторінці Чернігівської ОДА у фейсбуці.На фото видно перерізаний мародерами кабель 

Проте Олег Серик вважає, що дане містечко не виглядає, як таке, що призначене для екстреної евакуації та розміщення у ньому людей. Вагончики стоять просто на цеглах-підпорках, виведена тимчасова каналізація, яка за таких умов підключення взимку може замерзнути і прорве труби. Також він відмітив, що територія навколо містечка заросла чагарником, плитка на землю не покладена, тобто навіть до дверей буде дістатись складно людям.
Також Олег каже, що про подібні містечка мріють волонтери Харкова, адже місто надзвичайно постраждало через обстріли і вони впевнені, що заселили б кожен такий будиночок, бо бажаючих дуже багато.Джерело: телеканал "Дитинець"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: містечко, гуманітарна допомога, Серик, Чаус, конфлікт