GOROD.cn.ua

У Фонді держмайна розповіли, про об'єкти, як пішли з молотка на Чернігівщині

 

Щотижня Фонд державно­го майна України виставляє на приватизаційні аукціони нові об'єкти. І часто найбільшої популярності тут набирають не величезні єдині майнові комплекси, а об’єкти малої прива­тизації.

— Таким» об’єктами цікавляться, як місцем мешканці в населених пунктах, де розташовані ці об’єкти, та і внутрішньо переміщені особи, — говорить в. о. заступника на­чальника Управління забезпе­чення реалізації повноважень у Чернігівській області Регіональ­ного відділення Фонду держ­майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській об­ластях Ольга Титаренко. - Й іно­ді такі аукціони є доволі незвичайними. Так, 24 липня три учасники боролися за приміщення колиш­ньої ветлікарні в Козельці (ву­лиця Свято-Миколаївська, 28).
Це будівля з господарськими спорудами загальною площею 111,6 квадратного метра. У її складі нежитлова будівля (100.8 кв. м), веранда (10,8 кв. м.), ґанок, по­гріб, гараж, вбиральня та огорожа. Стартова ціна цього об'єкта була не­висока - 17 тисяч гривень.

- Чим же він цікавий?
- Цей об’єкт уже двічі виставлявся на приватизаційний аукціон, - по­яснює Ольга Титаренко. — Першо­го разу було шість учасників друго­го — чотири. Й обидва аукціони нам зірвали. Заходили учасники, які замість стартової ціни пропонували просто нереальну - 350-380 тисяч гривень, однак після закінчення аук­ціону відмовлялися підписувати про­токол і договір. У нашій області та­ке сталося вперше. При цьому і при­чини відмови були не дуже перекон­ливими. У першому випадку - потен­ційній власниці не сподобалося місце. Хоча перед початком аукціону во­на підписувала заяву, у якій було вказано, що ознайомилась з об'єктом. У другому - покупця не влаштували до­кументи на земельну ділянку, хоч усі вони були завантажені на https://prozorro.sale/. Очевидно, що зірвано аукціони було спеціально, ось тільки для чого, ми так і не знаємо. Цього ж разу нам таки вдалося продати цю будівлю і це було очікувано. За законом, якщо об'єкт двічі виставляється на аукціон і двічі покупець відмовляється від ньо­го, гарантійний внесок може збіль­шитись із 20% до 30 мінімальних зарплат. Звісно, коли стартова ціна об'єкта близько 17 тисяч, а гаран­тійний внесок, який у разі відмови не повертається, - 200 тисяч гривень, зривати аукціон просто невигідно. То­му він нарешті відбувся. Най­вища ціна, яку запропонували за це приміщення, сягнула 137 тисяч гривень. Зараз ми готуємось до підписання до­говору купівлі-продажу. Як ви бачите гарантійний внесок у цьому випадку перевищив вартість об'єкта, тож після підписання договору майданчик повертає решту покупцю.

А 20 липня ми виставили на аукціон ще одне приміщення колишньої ветеринарної лікар­ні у Талалаївці Ніжинсько­го району (вулиця Прилуць­ка. 125-А). Стартова ціна там теж була невисока - усього 3,5 тисячі гривень за приміщення з загальною площею 54,8 квадратного метра з погребом. Це був дуже привабливий об'єкт за таку ціну. Річ у тому, що ми не проводимо оцінки таких малень­ких об'єктів, а виставляємо за балан­совою вартістю. За бухгалтерією во­на невисока, адже об'єкти вважаються максимально зношеними хоч і ма­ють доволі пристойний вигляд. Ось у цьому випадку ціна зросла не дуже до 10 тисяч гривень. Зате придба­ло приміщення комунальне підприємство Талалаївської сільради для потреб громади.


Іще один цікавий об'єкт малої приватизації — колишня будівля Управління статистики загальною площею 1 109,9 квадратного ме­тра у Козельці (вулиця Соборнос­ті, 14) зі стартовою ціною у 21 тися­чу гривень, за яку 11 учасників аукціону боролися 7 серпня.На фото Триповерхова будівля адміністративного призначення у Козельці по вулиці Соборнос­ті, 14

Тут на аукціон виставлялася 47/50 будинку. Так-так. вам не почулося, — посміхається Ольга Миколаївна. Річ у тому, що це триповерхова будівля адміністративного призначення (площа 822,8 кв. м.) з підвалом (242,5 кв. м.) в якому розміще­не протирадіаційне укриття. Воно за­ймає 65,5 квадратного метра і приватизації не підлягає. Саме тому оця частинка 3/50 - виділена окремо і не приватизується. Ми очікували що за цю будівлю буде справжня бороть­ба. Так і сталося. Під час аукціону її ціна зросла у десятки разів. Перемо­жець (до укладення договору назва­ти його ми не можемо) заплатить за неї 5 мільйонів 877 тисяч гривень, плюс 1 мільйон 200 тисяч гривень ПДВ. Це ще раз підтверджує, що за допомогою приватизації об'єкти можна продати за ринковою ціною. Та і взагалі у нас с дуже багато об'єктів малої приватизації, які мають дуже цікаві, місце розташування, стан і ціну.

Джерело: газета “Гарт” від 10.08.2023, Катерина Дроздова

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: аукціон, держмайно