GOROD.cn.ua

За дві години від Ічні працює оленяча ферма, куди пускають туристів

 

На Конотопщині діє єдина на Сумську область оле­няча ферма. Натрапили ми на неї зовсім випадково - повер­таючись із Сосниччини. Через зруйновані мости і переправи довелося шукати новий мар­шрут і «розумна тітка» у навіга­торі повела наше авто через Коропщину на Конотопщину, далі через Рубанку на Парафіївку - і так дісталися Ічні.І от у селі Козацькому на Сум­щині ми натрапили на оленів, які мирно скубли траву у вели­ких загорожах. Було видно, що оленів тут живе чимало: самці із гіллястими рогами і самиці, яких було у рази більше. Декілька особин бродили понад сіткою, але як ми до них наблизилися, побігли у глиб вольєра.
Звісно, нас зацікавило це міс­це і завдяки інтернету вдалося дізнатися більше про оленячу ферму. Про неї розповідало інтернет-видання «Голос Коно­топа». Виявилося, що ферму заснували у 2019 році уродже­нець Конотопщини підприємець Дмитро Русанов і власник міс­цевого сільськогосподарського підприємства ТОВ «АФ «Коза­цьке» Віктор Гала. На 50 гектарах збудували вісім вольєрів, де утримують благородних оленів.

До слова, Дмитро Русанов - професійний каскадер, який 15 років працював за кордоном, в Італії має свою каскадерську студію. У Європі бував на подіб­них фермах і набув там досвіду розведення тварин.

Для збільшення популяції за­купили самців різних селекцій виду благородний олень: ан­глійської, австрійської, румунської, новозеландської. Є ще на фермі й дикі лані.

Молодняк оленів передають у конотопський лісгосп або про­дають у приватні ферми.


Кожна тварина тут чіпована - чіпи прикріплені на бирці, на вусі, а також додатково чіп вживлено під шкіру (на випадок, якщо вухо через будь-який ви­падок може бути пошкоджене). На цих чіпах зберігається вся родословна тварини.

Як розповів виданню Дмитро Русанов, диких оленів для роз­ведення в державних лісгоспах Конотопщини завезли ще 1973 року минулого століття. Але з тих часів кров стада не оновлюва­лась. Державна галузь, м’яко ка­жучи, не достатньо розвивається в цьому напрямі. У сучасній науці інбридінг (inbreeding) - близько-родинне розмноження тварин не вітається. Тож у 2016 році він допоміг тогочасному керівнику ДАП «Конотопський агролісгосп» оновити кров стада, придбавши за 5 300 євро самця благород­ного оленя угорської селекції в одній із Прибалтійських країн. Це був подарунок лісгоспу. Цей олень і досі сприяє розмножен­ню стада.

Після придбання оленя у них із Віктором Галою виникла спільна ідея 50/50 створити ферму для виведення благородних оленів. Бо, як виявилось, процес тран­спортування оленів із Латвії у фурі, процедура оформлен­ня тварин - одна особина чи декілька - одна й та сама. Шля­хом штучного запліднення зав­дяки постачанню насіння самця у пробірках можна отримати тварин родословної із Австрії, Нової Зеландії чи Угорщини тощо - на ваш вибір.

У вересні 2019 року, оренду­вавши землю у власників паїв пасовищ, розпочали будівницт­во цієї ферми, що має види роз­витку на перспективу.
Щоб залучити туристів, на фермі приручають окремих тва­рин, щоб не боялися контакту із людиною. Адже туристам дуже подобається близьке спілкуван­ня із цими тваринами, а дітям із церебральним паралічем воно ще й корисне.
Отже, за дві години від Ічні є цікавий туристичний об’єкт, про який більшість мешканців Ічнянщини і не здогадувалася. Подібних ферм в Україні лише 4.Джерело: «Трудова слава», Ніна НАЛИВАЙКО, відео “Суспільне Суми”

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: олені, ферма, Ічня, Сумщина