GOROD.cn.ua

У «‎Чернігівській політехніці» відкрили військову кафедру

 

На базі НУ "Чернігівська політехніка" утворили військову кафедру. Відповідну постанову ухвалив Кабінет Міністрів України. Про це  розповіла начальниця відділу пресслужби вишу Наталія Конопля.

За її словами, вже стартував прийом документів, який триватиме до 1 вересня."До вступних випробувань допускаються (чоловіки та жінки): здобувачі вищої освіти (починаючи з 3-го курсу і старші курси) денної та заочної форм навчання; випускники коледжів, що будуть продовжувати навчання у закладах вищої освіти; громадяни України, які мають освітній ступінь вищої освіти не нижче «бакалавра»; військовослужбовці", — розповіла Наталія Конопля.
Вступні випробування складатимуться з психологічного тесту, перевірки рівня з допризовної підготовки та перевірки фізичної підготовки.

Термін навчання на кафедрі майже два роки: з жовтня 2023 року до липня 2025 року.

"Щодо форми навчання (бюджет або контракт), то вона залежатиме від рівня успішності вступників, а також від кількості місць, які замовить Міністерство оборони. Тобто бюджет або контракт", — зауважила Наталія Конопля.

Після навчання на кафедрі, каже пані Наталія, випускникам присвоюється первинне звання "молодший лейтенант запасу". Також кожен випускник може за власним бажанням продовжити службу на посадах офіцерського складу в лавах ЗСУ або в органах СБУ, МВС, ДСНСУ, ДПСУ та інших.

Перелік військово-облікових спеціальностей, за якими буде здійснена підготовка офіцерів запасу:

Бойове застосування підрозділів безпілотних авіаційних комплексів тактичного класу;
Бойове застосування наземних підрозділів військової розвідки;
Бойове застосування підрозділів радіорозвідки;
Застосування з’єднань, військових частин і підрозділів, озброєних наземними засобами радіоелектронної боротьби.
"Правила прийому на кафедру військової підготовки і обсяги набору у 2023 році, будуть опубліковані після затвердження всіма відповідними органами", — додала вона.

Джерело: suspilne.media

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: політехніка, кафедра