GOROD.cn.ua

Священник УПЦ не віддає ключів від храму

 

24 квітня в Чернігівському окружному адміністративному суді мав розглядатися позов релігійної громади Української православної церкви Свято-Вознесенської парафії Корюківки до державного реєстра­тора Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА Оле­ни Москалюк.

Корені позову — у події, що ста­лася в райцентрі 28 серпня минуло­го року. Тоді, у свято Успіння Божої Матері, на подвір’ї Свято-Вознесенеського храму УПЦ відбулися збори, на яких прихожани більшістю голосів (159 із 162 зареєстрованих) вислови­лися за зміну конфесійного підпоряд­кування — перехід храму до Право­славної церкви України.

Протокол зборів разом із пакетом необхідних документів був переда­ний Департаменту. За словами Оле­ни Москалюк, вони були оформле­ні згідно з вимогами чинного законо­давства. 9 березня вона зареєстру­вала конфесійний перехід — "москов­ський" Свято-Вознесенський храм став - "київським".



На фото Олександр Дем’яненко


Проте його настоятель отець Олександр (Дем’яненко) і частина вірян вважають голосування на збо­рах 28 серпня нелегітимним (самі вони участі в ньому не брали). Через це, пояснюють, і подали позов. У ньо­му просять визнати протиправною і скасувати реєстраційну дію держав­ного реєстратора Олени Москалюк у Єдиному державному реєстрі юри­дичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань — щоб усе залишалося як було. Прихожан і священника ПЦУ до храму не допус­кають.



На фото Володимир Шемендюк

... Після реєстрації конфесійного переходу богослужіння в ньому мав проводити отець Володимир (Шемендюк). Однак отець Олександр від­мовився до рішення суду передава­ти майно і ключі й досі здійснює свою церковну діяльність. Через це віряни ПЦУ змушені відвідувати інший храм (навпроти лікарні). Він теж Свято-Вознесенський. Але в рази менший і зовні мало схожий на культову споруду.

- Не хочемо провокувати кон­флікт, — пояснює отець Володимир. — Усе має бути цивілізовано.
За його словами, на Великдень богослужіння теж було в обох храмах. Так само і на Проводи.

Сподівалися, що все завершиться після суду. Але він не відбувся Пози­вач на засідання не з’явився.
Деякі містяни переконані: Дем'яненко спеціально старається затяг­нути судовий процес, бо — головним чином — не хоче втрачати бізнес із надання похоронних послуг.

— Що збираєтесь робити да­лі? — запитую отця Володимира. - Адже з дня реєстрації минуло вже майже два місяці.
— Прихожани звернулися до по­ліції з приводу того, що їх не пуска­ють до храму. Зараз готується позов до суду.

Органи місцевого самоврядуван­ня на зміну конфесійного підпоряд­кування впливати не можуть. Голова Корюківської громади Ратан Ахмедов був на зборах 28 серпня 2022- го просто як житель міста. Голосував за перехід до ПЦУ.

— Я підтримую Православну церкву України і дуже хочу, щоб ре­лігійні організації нашої громади та їх прихожани прийняли свідоме рішен­ня і перейшли до ПЦУ, — говорить й очільник Сосницької громади Андрій Портний, 26 квітня на сесії депутати цієї се­лищної ради ухвалили звернення до керівництва держави щодо заборони на території громади московсько­го патріархату.

Джерело: газета “Гарт” від 04.05.2023, Марія ІСАЧЕНКО, фото — скріншоти з сюжету “Суспільне Чернігів”

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: церква, Корюківка