GOROD.cn.ua

У Чернігівському художньому музеї - виставка пам'яті загиблих спортсменів «Янголи спорту»

 

Виставка-реквієм "Янголи спорту" пам'яті спортсменів, загиблих на російсько-українській війні, відкрилася в Чернігівському обласному художньому музеї. На виставці представлені фотопортрети більш ніж 250 спортсменів, серед них четверо - чернігівці: боксери Юрій Ворона та Ярослав Рудич, кікбоксер Євген Звонок, тренер з самбо та дзюдо Сергій Ткаченко.
Більшість героїв, увічнених на портретах - це воїни-добровольці; але багато й цивільних, які загинули від ворожих обстрілів та бомбардувань, в тому числі й діти.
Організатор виставки - ГО "Спортивний комітет України". Виставка "Янголи спорту" експонуватиметься в Художньому музеї до середини квітня.
На відкритті виставки були присутні рідні і побратими героїв, серед них і Світлана Маклюк - мати загиблого Євгена Звонка, який був майстром кік-боксингу.Світлана Маклюк:
- Був чемпіоном України, став срібним призером Чемпіонату світу з кік-боксингу, був сміливий, доброзичливий радісний. Пішов у тероброну, коли почалось повномасштабне вторгнення. Сказав: "Мамо, тато я взяв зброю до рук". Недовго йому довелось служити. Він загинув 3 березня, під час бомбардування шкіл №18 і 21 шкіл. Загинув в 18-й школі.Юрій Хоменко президент чернігівського клубу ветеранів боксу:
- Юрій Ворона був переможцем багатьох змагань. На міжнародному турнірі у Прибалтиці він став кращим боксером і зайняв 1-е місце.
Дмитро Брижинський начальник Чернігівської військової адміністрації:
- Олександр Фештрига, позивний "Сакура". Це мій товариш, помічник, разом проходили службу у 93-й механізованій бригаді. Загинув Олександр
під час оборони м.Ізюму в складі 93-ї бригади.Ілля Шевляк президент спортивного комітету України повідомив присутнім, що на жаль, серед загиблих спортсменів - є і діти. Наймолодша серед них - Катя Дяченко, яка загинула у м.Маріуполь.

Чернігів уже 8-ме місто, куди приїхали із цим заходом організатори. Джерело: "Північна брама"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: виставка, спортсмени