GOROD.cn.ua

Утримання міської військової адміністрації коштуватиме Чернігову більше трьох мільйонів гривень

 

Понад три мільйони гривень із бюджету Чернігова на заробітні плати, розрахунки за комунальні послуги, витрати на пальне – в цілому, роботу міської військової адміністрації впродовж найближчих десяти місяців. Проєкт програми на 2023-ій, що передбачає відповідні видатки на функціонування створеного президентом у місті тимчасового органу, підтримали 16 березня на черговому засіданні виконавчого комітету.

Передбачити фінансове забезпечення діяльності Чернігівської міської військової адміністрації загальним обсягом 3 млн 69,4 тисяч гривень, з них на захищені статті – 2 млн 834,4 і незахищені – 235, – повідомила Олена Лисенко, начальниця фінансового управління ЧМР.

На сьогодні міська військова адміністрація та органи місцевого самоврядування працюють паралельно, кожен зі своєю зоною відповідальності. Як неодноразово зазначав начальник МВА, його компетенція – покращення безпекового середовища, цивільного захисту та підвищення обороноздатності міста. Водночас, міська рада, її структурні підрозділи та виконавчі органи продовжують виконувати всі самоврядні функції, опікуватися життєдіяльністю та розвитком Чернігова.

В законі сказано, що повноваження, пов’язані з місцевим самоврядуванням фінансуються з міського бюджету, а з військовим станом – з державного бюджету. І було б правильно, звичайно, якби це фінансувалося з державного бюджету, тому що функціями місцевого самоврядування Верховна Рада не наділила військову адміністрацію. Але я не хотів би це питання робити конфліктним чи спірним, воно не є таким абсолютно, тому що і я як виконуючий обов’язки міського голови і публічно і непублічно декларували, що ми сприятимемо роботі військової адміністрації, яку створив президент, і яка очевидно створена, щоб підвищити обороноздатність міста і безпеку, і ми в цьому всі зацікавлені. Тому ми не будемо думати, чи має це держава фінансувати, чи не має звернулася військова адміністрація до нас – відповідно, це їхнє бачення, і ми тут все зробимо, – сказав Олександр Ломако, в. о. Чернігівського міського голови.

Оскільки бюджет міста затверджений, кошти на діяльність військової адміністрації перерозподілятимуть з інших статей, втім з яких саме поки не відомо, йшлося на засіданні. Остаточно проєкт програми зі змінами до основного фінансового документу громади мають ухвалити депутати на сесії міської ради.Джерело: телеканал "Новий Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Лисенко, бюджет, адміністрація